piątek,

Piątek, III Tydzień Wielkanocny

LSO w Brzeźnicy

Króluj nam, Chryste! Zawsze i wszędzie!

To chrześcijańskie zawołanie towarzyszy wspólnocie LSO, czyli ministrantom i lektorom, w parafii Brzeźnica.

Aktualnie cała LSO w parafii Brzeźnica liczy 52 młodych chłopaków. Są oni podzieleni na trzy grupy wiekowe: ministranci, lektorzy młodsi i lektorzy starsi. Grupa ministrantów liczy 32 chłopaków, lektorów młodszych jest 5, a lektorów starszych 15.

Spotykamy się w każdą sobotę tygodnia w celu stałej formacji liturgicznej, przygotowania asyst oraz omówienia spraw bieżących. Co dwa tygodnie spotykamy się także na Hali Sportowej w PSP w Brzeźnicy, w ramach wzajemnej integracji sportowej.

LSO parafii Brzeźnica bierze każdego roku udział w dekanalnym, okręgowym i diecezjalnym finale Turnieju Piłki Halowej LSO DT, odnosząc w nim spore sukcesy:

Turniej Dekanalny LSO w Pustowie-Osiedlu (2018)

I miejsce – Ministranci

II miejsce Lektorzy Młodsi

Turniej Okręgowy LSO w Dębicy (2019)I miejsce – Ministranci – awans do finału Diecezjalnego Turnieju Piłki Halowej LSO DT w Limanowej

Diecezjalny Turniej Piłki Halowej LSO DT w Limanowej (Finał) – udział w fazie grupowej Finału

LSO w Brzeźnicy uczestniczy w wielu parafialnych i lokalnych uroczystościach odbywających się w naszej parafii. Każdego roku w parafii organizujemy  kurs na ministranta. Zawsze są na niego chętni chłopcy, aby później jako ministranci służyć przy ołtarzu. W sobotę (co dwa tygodnie) organizujemy spotkania na hali sportowej w celu jeszcze lepszej integracji. W parafii będziemy mieć również 2 ceremoniarzy (od września 2019r. rozpoczną KURS Ceremoniarza) którzy po skończonym kursie będą pomagać księżom w parafii w organizowaniu i przeprowadzaniu zbiórek i asyst liturgicznych.

LSO w Brzeźnicy każdego roku miesiąc przed uroczystością Wszystkich Świętych, rozprowadza Znicze, a dochód z ich sprzedaży przeznacza na swoje potrzeby i różne wyjazdy formacyjne. LSO w Brzeźnicy wyjeżdża na różne wyjazdy integracyjne np. Paintball, kino, wycieczki górskie itp.

Młodzi Chłopcy – nie bójcie się stanąć najbliżej Jezusa! Bycie ministrantem czy lektorem to zaszczyt, chluba i powód do dumy, a nie powód do wstydu!!!

Opiekun duchowy: ks. Piotr Pławecki

Spotkania: w każdą sobotę tygodnia