Święta

Środa, X Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Kościół Parafialny

Prośba o modlitwę

Twoje światło w Fatimie

Dzisiaj jest

środa,
19 czerwca 2019

(170. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
914563

Zegar

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 16.06.2019 R.

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Dziś również przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Składka na cele inwestycyjne parafii, w szczególności na pokrycie remontów w salkach na plebanii.

Pn. Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Pt. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

Ndz. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust Parafialny. Składka na remont grobów księży pochowanych w kaplicy cmentarnej.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 16:00. Po Msza św. o godz. 9:00 Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o przygotowanie ołtarzów. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, szczególnie zaś zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Młodzież i starszych prosimy o niesienie feretronów, strażaków do asysty i utrzymania porządku na trasie procesji, LSO i DSM o upiększenie liturgii i procesji. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i inne cele charytatywne. W Boże Ciało będzie tylko jedna procesja po Mszy św. o godz. 9:00.

Trasa procesji (miejsca czterech ołtarzy):

-koło cmentarza (przygotowują bierzmowani i ich rodzice)

-koło państwa Beaty i Marka Pęcak

-koło państwa Katarzyny i Pawła Piecuch

-krzyż koło stawu (przygotowują rodzice dzieci Pierwszokomunijnych).

Od piątku procesja codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

W środę od godz. 17:00 spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała. W sobotę zaś spowiedź przed odpustem parafialnym, również od godziny 17:00.

We wtorek po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie czerwcowym, o godz. 19:00 zbiórka LSO w Brzeźnicy (wszystkich Ministrantów i Lektorów). Tematem zbiórki będzie przygotowanie liturgii i uroczystych asyst na Boże Ciało i Odpust Parafialny. Obecność obowiązkowa.

W piątek o godz. 19:00 w salce na plebani spotkanie grupy młodzieżowej KSM. Serdecznie zapraszamy młodzież.

Przypominamy, że dziś odbędzie się przy naszej szkole impreza integracyjna – Piknik Naukowy pod nazwą „Na skrzydłach pasji”. Piknik ze względu na upały rozpocznie się później niż było planowane, a mianowicie nie godzinie 14:30, ale o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy.

Zakończenia roku szkolnego Mszą świętą w naszym parafialnym kościele w środę o godzinie 8:00. Klasy VIII kończą w poniedziałek  o godz. 16:00, zaś klasa III Gimnazjalna we wtorek o godzinie 16:00. Ze względu za zakończenie roku szkolnego Msza święta poranna w środę wyjątkowo pół godziny wcześniej o godz. 6:30.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny i jednocześnie Jubileusz Kapłański czterech kapłanów związanych z Brzeźnicą: 40-lecie kapłaństwa ks. Piotra Karwata, wieloletniego proboszcza w Brzeźnicy, 25-lecie kapłaństwa ks. Mariusza Maziarki, obecnego proboszcza, 25 lecie ks. Roberta Gizy i 15-lecie ks. Ireneusza Birusia, naszych rodaków. Główna uroczystość będzie miała miejsce na sumie odpustowej o godzinie 11:00. Dla wszystkich chętnych po Mszy świętej do godziny 16:00 będzie miało miejsce spotkanie w ogrodzie przy stole z prowadzonymi zabawami dla dzieci. Będzie można również zjeść zasponsorowane kiełbaski z grilla, bigos, placki, lody z dębickiej Amarena. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i do spędzania czasu razem w naszym parafialnym ogrodzie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty. Do sprzątania i przygotowania kościoła na niedzielę odpustową prosimy kolejne osoby z kolejki

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019 R.

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych. Dziś koniec Okresu Wielkanocnego. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Pn. Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Wt. Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

Śr. Wspomnienie bł. Romana Sitki  i Towarzyszy, męczenników.

Czw. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Pt. Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Sb. 7 rocznica objęcia diecezji przez biskupa Andrzeja Jeża.

Ndz. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny. Z tej okazji tradycyjnie już zjazd rodzin w Starym Sączu. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne parafii, w szczególności na pokrycie remontów w salkach na plebanii.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie w połączeniu z Mszą święta o godz. 18:00.

W czwartek 13 czerwca po Mszy świętej Procesja Fatimska. Zapraszamy bardzo serdecznie, również dzieci i młodzież (w szczególności LSO i DSM). Po Procesji spotkanie Rady Parafialnej j Zespołu Synodalnego.

W środę o godz. 19:30 kolejna lekcja gry na gitarze.

W środę po wieczornej Mszy Świętej i Nabożeństwie Czerwcowym odbędzie się na plebani comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne AK. Tematem spotkanie będzie: Cierpliwość wynikiem współpracy z łaską Ducha Świętego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W piątek nie będzie spotkania grupy młodzieżowej KSM.

W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich chłopców z klasy III SP, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Św. oraz chłopców z klas II SP, którzy chcą i chcieliby być Aspirantami LSO w naszej parafii, na spotkanie o godz. 9:00 na plebanię. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższą sobotę o godz. 10:00 w parafii pw. św Józefa w Pustkowie lektorzy naszego dekanatu przyjmą święcenia lektorskie. W tej grupie jest również 5 naszych lektorów, którzy od piątku uczestniczą w specjalnym kursie w Koszycach Małych. Z tej racji nie będzie zbiórek ministrantów i lektorów.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 (obie grupy).

16 czerwca 2019r. odbędzie się przy naszej szkole impreza integracyjna – Piknik Naukowy pod nazwą „Na skrzydłach pasji”. Piknik rozpocznie się o godz.14.30. Jedną z głównych atrakcji imprezy będzie wypuszczenie balonu stratosferycznego. Poza tym jak co roku szereg atrakcji dla młodszych i starszych. Więcej szczegółów na plakatach oraz na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica i Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania zapraszają w piątek 14.06.2019 o godz. 16:00 na „Wspomnienie o ofiarach i tych, co przeżyli” w 75 rocznicę ewakuacji obozu pracy przymusowej w Pustkowie. Rozpoczęcie zwiedzaniem Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej przy Górze Śmierci i oddaniem hołdu ofiarom, a o godz. 18:00 spotkanie wspomnieniowe w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty. Do sprzątania i przygotowania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy kolejne osoby z kolejki.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 02.06.2019 R.

Dziś VII Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

Pn. Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

Śr. Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. We środę Msza święta poranna wyjątkowo tylko o godzinie 6:30 zamiast o godzinie 7:00.

I Czwartek miesiąca. Od godz. 16:30 spowiedź, o godz. 17.00 Godzina Święta.

I Piątek Miesiąca. W piątek przypada również wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, misjonarza i męczennika. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Spowiedź od godz. 17:00.

W piątek o godz. 18:00 comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne dla uczniów klas VII SP przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania (Spowiedź św., Msza Święta, Nabożeństwo Czerwcowe), Na to spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich uczniów kl. VII wraz ze swoimi rodzicami. Obecność obowiązkowa.

W piątek po wieczornej Mszy Świętej i I piątkowym Nabożeństwie Czerwcowym, zapraszamy wszystkich parafian na comiesięczną ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY, która trwać będzie od godz. 19:00 - 21:00 i zakończy się uroczystym błogosławieństwem Lourdskim oraz wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W czasie adoracji istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Sb. Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

Ndz. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych. Msza święta o godzinie 11:00 będzie comiesięczną Mszą święta dla dzieci, ostatnią przed wakacjami. Na Mszy świętej zmiana tajemnic Różańca Róż Dzieci i Młodzieży. Prosimy również o przyniesienie podpisanych plansz z nabożeństw majowych. Można je również przynieść już wcześniej na katechezę w szkole. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie z Mszą święta o godz. 18:00.

Tegoroczna trasa procesji poprowadzi ulicami Szkolną, Spacerową, Złotą, Metalową i Wałową. Cztery ołtarze będą znajdować się w następujących miejscach:

-   koło cmentarza (przygotowują bierzmowani i ich rodzice)

-   koło państwa Beaty i Marka Pęcak

-   koło państwa Katarzyny i Pawła Piecuch

-   krzyż koło stawu (przygotowują rodzice dzieci Pierwszokomunijnych).

W środę o godz. 19:30 kolejna lekcja gry na gitarze.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej KSM w salce na plebani. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież.

W sobotę zbiórka LSO: O godz. 9:00 Ministranci, a o godz. 10:00 Lektorzy.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 (obie grupy).

Pragniemy poinformować, uczniów z klas VIII SP i klasy III Gim. (tegorocznych Bierzmowanych) oraz ich rodziców, że w dniu 11 czerwca 2019r. (wtorek), organizowany jest wyjazd na Diecezjalne Dziękczynienie za przyjęty sakrament Bierzmowania w Starym Sączu. Ten wyjazd jest obowiązkowy dla wszystkich Bierzmowanych i traktowany jest jako jednodniowa wycieczka szkolna i liczy się do frekwencji ucznia.  Na to dziękczynienie klasy pojadą ze swoim wychowawcami i ks. katechetą. Koszt: 35 zł od osoby. Więcej informacji dotyczących wyjazdu i szczegółowy plan zostanie przekazy uczniom w szkole przez ks. Piotra.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Promyczka Dobra” dla dzieci.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty. Do sprzątania i przygotowania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy kolejne osoby z kolejki.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019 R.

Dziś  VI Niedziela Wielkanocna. Niedziela Synodalna. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

Śr. Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Pt. Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.

Sb. Wspomnienie św. Justyna. I Sobota Miesiąca. O godz. 6:30 Różaniec, o godz. 7:00 Msza św. a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnicy różańca. Dróżki w Zawadzie. Autobus o godz. 14:00.

W tym roku chcemy również wprowadzić w naszej parafii Mszę św. wieczorną wraz z nabożeństwem czerwcowym przez cały miesiąc czerwiec. Rozpoczęcie w sobotę Mszą świętą o godz. 18:00.

VII Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

Od poniedziałku do środy procesje Krzyżowe. Porządek procesji:

-  poniedziałek krzyż koło Hermalu

-   wtorek krzyż koło Wisłoki

-   środa krzyż koło stawu

Natomiast trasę procesji Bożego Ciała i miejsca czterech ołtarzy podamy za tydzień. Jest propozycja, aby zamiast Wałów, gdzie idzie i wraca się tą samą drogą, trasa prowadziła przez nowe Osiedle Domów od Wisłoki.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne parafii, które wyniosły 9.187 zł.

O. Józef Mizera dziękuje serdecznie w imieniu zakonu Braci Kapucynów za ofiary w ostatnią niedzielę na budowę kościoła i klasztoru w Kielcach. Ofiary te w sumie wyniosły 3.550 zł.

W środę w PSP w Brzeźnicy odbędzie się Egzamin do Bierzmowania klas VII. Na godz. 15:30 zapraszamy klasę VII A z rodzicami, zaś na 16:30 klasę VII B z rodzicami.

W środę o godz. 19:30 kolejna lekcja gry na gitarze.

W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej KSM w salce na plebani. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież.

W sobotę zbiórka LSO na Hali Sportowej w PSP w Brzeźnicy: o godz. 9:00 Ministranci, a o godz. 10:30 Lektorzy młodsi i starsi.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 (obie grupy).

Drugi rok z rzędu nasz stadion szkolny, na którym obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i przebywania na nim w nocy, staje się miejscem nocnych imprez alkoholowych, również z udziałem nieletnich. Jak do tej pory trudno jest coś z tym problemem zrobić. Chcemy jednak prosić, by podjąć wspólne działania i przywrócić stadion do użytkowania w celach, do jakich został on wybudowany i przeznaczony.

W dniach 1 i 2 czerwca (sobota i niedziela) na Rynku w Dębicy odbędzie się rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku. Dawcą może zostać osoba między 18 a 55 rokiem życia. Rejestracja jest prosta: należy wypełnić formularz i pobrać wymaz śliny z policzka (nie trzeba pobierać krwi). Sama rejestracja nie zobowiązuje do tego, aby zostać dawcą. Jednak poprzez zostanie dawcą można drugiej osobie uratować życie.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty. Do sprzątania i przygotowania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy kolejne osoby z kolejki.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19.05.2019 R.

Dziś  V Niedziela Wielkanocna. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Składka na cele inwestycyjne parafii.

Dziś również gościmy w naszej parafii Ojca Józefa Mizerę, ekonoma i kwestarza Zakonu Kapucynów. Ojciec Józef głosi kazanie, natomiast po Mszy świętej prowadzi zbiórkę do puszek na budowę kościoła i klasztoru kapucynów w Kielcach. Ojciec Józef rozprowadza również swoją książkę pt. „Złapałem Boga na gorącym uczynku”.

Czw. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny wspomożycielki Wiernych. Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

VI Niedziela Wielkanocna. Niedziela Synodalna. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

W środę po wieczornej Mszy Św. i Nabożeństwie majowym w Kościele odbędzie się comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne Rycerstwa Niepokalanej. Tematem spotkania będzie: Konferencja na temat: Co pobudza rycerza Niepokalanej do działania?; Jakie są warunki przyjęcia do MI ?oraz Jak najprościej zostać rycerzem Niepokalanej?. Serdecznie zapraszamy rycerzy MI  oraz nowe chętne osoby, które chciałyby dołączyć do Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii.

W środę o godz. 19:30 kolejna lekcja gry na gitarze.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej KSM na plebani.

W sobotę zbiórka LSO: 9:00 Aspiranci. 10:00 Ministranci.
11:00 Lektorzy młodsi i starsi.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 (obie grupy).

W najbliższą sobotę 25 maja będzie miało miejsce Spotkanie młodzieży w Korzeniowie „Z Maryją młode życie”. Rozpoczęcie o godz. 16.00 Mszą Świętą, następnie Litania do Matki Bożej w trasie (plener), Droga Krzyżowa pamięci ŚDM Kraków 2016 (z udziałem młodzieży z Czech), Pogodny wieczór przy grillu, kiełbasie, tańcach z udziałem Sióstr Zakonnych i Kapłanów, świadectwo Kamila Godka ze ŚDM w Panamie. Zakończenie o godz. 20.15 Apelem Jasnogórskim przy wielkim ognisku.

W następną niedzielę tj. 26 maja na Mszy Świętej o godz. 11:00, dziewięciu naszych Aspirantów zostanie uroczyście przyjętych do grona Ministrantów w naszej parafii. Msza święta o godzinie 11:00 będzie jednocześnie comiesięczną Mszą świętą dla dzieci z modlitwą za nasze mamy w przypadającym w niedzielę Dniu Matki. Po Mszy świętej zapraszamy nowo przyjętych ministrantów i przyjęte w grudniu zeszłego roku do DSM dziewczęta razem z rodzicami na krótkie spotkanie na plebanii lub w altance.

Pragniemy jeszcze raz poinformować, uczniów z klas VII SP
i ich rodziców, że w dniu 29 maja , w PSP w Brzeźnicy odbędzie się: Egzamin do Bierzmowania. Na godz. 15:30 zapraszamy kl. VII A
z rodzicami. A na 16:30 kl. VII B z rodzicami.

Dzisiaj Klub Seniora i pielgrzymi z naszej parafii wyjechali na pielgrzymkę autokarową do Włoch i Rzymu. Pamiętajmy o nich
w naszych codziennych modlitwach i módlmy się o jak najlepsze owoce tej pielgrzymki.

Stowarzyszenie  Brzeźnickie Horyzonty wzorem roku ubiegłego organizuje konkurs na: ,,Najpiękniejszy ogród” w Brzeźnicy.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu, dostępny jest u pani Janiny Świątek i Magdaleny Piękoś. Termin zgłaszania ogrodów do konkursu, trwa do końca maja.

W sobotę 11 maja zaginął 61 letni Adam Zająć, mieszkaniec Pustkowa-Osiedla. Jeśli ktoś może pomóc poprzez najmniejszą nawet informację, to rodzina bardzo prosi o kontakt z Policją lub z nimi osobiście. Numery telefonów na plakacie w przedsionku.

W czwartek 30 maja w godz. 8:00 - 12:00 w Ośrodku Zdrowia Pustków-Osiedle 36 odbędą się badania: USG Doppler Żył i Tętnic Kończyn Dolnych i Górnych, Tętnic Szyjnych i Kręgowych, USG Tarczycy, USG Prostaty (predbrzuszne) i USG Stawów. Cena jednego badania 60 zł. Rejestracji można dokonywać telefonicznie lub osobiście w Przychodni.

Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadkami sp. z o.o. w Paszczynie w dniach 20-24 maja  2019 r.  godz. 9:00 – 17:00 organizuje zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych opon. Wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie oddać w/w odpady w siedzibie Spółki – Paszczyna 62B.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Stachnik, która – jak co roku – ofiarowała kwiaty do obejścia kościoła i plebanii.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty. Do sprzątania i przygotowania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy kolejne osoby z kolejki.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12.05.2019 R.

Dziś  IV Niedziela Wielkanocna nazywana również Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczęcie tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 zmiana tajemnic różańca Róż Różańcowych. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Pn. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Msza święta o godzinie 18:00, po Mszy świętej Procesja Fatimska.

Wt. Święto św. Macieja Apostoła.

Czw. Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Dzień imienin ks. biskupa Andrzeja Jeża.

Sb. Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.

V Niedziela Wielkanocna. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Składka na cele inwestycyjne parafii.

W środę po wieczornej Mszy Św. i Nabożeństwie majowym na plebani spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów wyjeżdżających z Akcją Katolicką z naszej parafii do Lwowa, Drohobycza i Truskawca. A po jego zakończeniu odbędzie się comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne Akcji Katolickiej.   

W środę o godz. 19:30 kolejna lekcja gry na gitarze.

W piątek 17 maja Dzień Patrona Szkoły. O godz. 9:00 uroczysta Msza św., której przewodniczył będzie ks. Mieczysław Bizior, proboszcz parafii Kraczkowa. Ks. Mieczysław przywiezie ze sobą krzyż, który towarzyszył Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w czasie jego ostatniej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek 2005. Po Mszy św. przejście do szkoły i spotkanie z panem Stanisławem Trafalskim, który wyrzeźbił „krzyż papieski”, i jego żoną Janiną. Po spotkaniu sztafeta papieska.

Krzyż papieski będzie nam towarzyszył do niedzieli.

W piątek możliwość adoracji krzyża od wieczornej Mszy świętej do godz. 21:00.

W sobotę od Mszy świętej porannej do godziny 9:00, po południu zaś zapraszamy na godz. 17:00. Po Mszy świętej wieczornej adoracja krzyża do godziny 21:00.

W niedzielę adoracja od porannej Mszy świętej do południa, po południu rozpoczniemy adorację krzyża Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 i zakończymy na Mszy świętej o godz. 16:00.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej KSM na plebani. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 (obie grupy).

W sobotę nie będzie zbiórki LSO, z powodu wyjazdu ks. Piotra z młodzieżą z KSM na Rajd w Beskidzie Sądeckim.

W niedzielę 26 maja 2019r. na Mszy Świętej o godz. 11:00, dziewięciu naszych Aspirantów zostanie uroczyście przyjętych do grona Ministrantów w naszej parafii.

Pragniemy poinformować uczniów z klas VII SP i ich rodziców, że w dniu 29 maja (środa) w PSP w Brzeźnicy odbędzie się egzamin do Bierzmowania. Na godz. 15:30 zapraszamy kl. VII A z rodzicami, zaś na 16:30 kl. VII B z rodzicami.

Parafialny Oddział Caritas prosi, aby przez najbliższy tydzień zgłaszać osoby, o których wiemy, że potrzebują pomocy.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka w Dębicy zaprasza na sesję poświęconą tematowi: „Rodzice wobec problemów alkoholowych dzieci i młodzieży” w poniedziałek 20 maja o godz. 16:00. Szczegóły w gablocie.

Stowarzyszenie  Brzeźnickie Horyzonty wzorem roku ubiegłego organizuje konkurs na: ,,Najpiękniejszy ogród” w Brzeźnicy.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu, dostępny jest u pani Janiny Świątek i Magdaleny Piękoś. Termin zgłaszania ogrodów do konkursu, trwa do końca maja.

W przyszłą niedzielę odwiedzi naszą parafię Ojciec Józef Mizera, ekonom i kwestarz Zakonu Kapucynów. Ojciec Józef wygłosi kazanie, natomiast po Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na budowę kościoła i klasztoru kapucynów w Kielcach. Ojciec Józef będzie również rozprowadzał swoją książkę pt. „Złapałem Boga na gorącym uczynku”.

Zachęcamy gorąco do modlitwy na Nabożeństwach majowych w naszym parafialnym kościele, jak również do podtrzymywania pięknej tradycji Majówek pod krzyżami i kapliczkami.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za posprzątanie i przyozdobienie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania i przygotowania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy kolejne osoby z kolejki.

 


 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z ogłoszeniem Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu,

Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych

 

Drodzy Diecezjanie!

Przed 26 laty biskup Piotr Bednarczyk dokonał poświęcenia obrazu Świętej Rity w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Od tamtej pory stale rośnie liczba czcicieli św. Rity, którzy przybywają do Nowego Sącza, by przed Jej obrazem prosić o pomoc w beznadziejnych często po ludzku sprawach. Wiele osób zostało wysłuchanych, co poświadczają wpisy dokumentujące otrzymane cuda i łaski.

W związku z rozwijającym się kultem, odpowiadając na prośbę duchowieństwa oraz wiernych, zostanie erygowane w Nowym Sączu Sanktuarium Świętej Rity. Będzie to zarazem pierwsze w Polsce sanktuarium tej Świętej.

Bardzo gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, na uroczyste ogłoszenie Sanktuarium Świętej Rity w niedzielę 19 maja br. o godz. 12.00, w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Uroczystość będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz a także przez Telewizję „Trwam”.

Wszystkim, którzy będą pielgrzymować do nowego Sanktuarium oraz całej rodzinie diecezjalnej udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 05.05.2019 R.

Dziś  III Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

Pn. Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

Śr. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji.

IV Niedziela Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 zmiana tajemnic różańca Róż Różańcowych. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Zachęcamy gorąco do modlitwy na Nabożeństwach majowych w naszym parafialnym kościele, jak również do podtrzymywania pięknej tradycji Majówek pod krzyżami i kapliczkami.

W najbliższą niedzielę 12 maja na Mszy św. o godz. 11:00 w naszej brzeźnickiej świątyni 19 dzieci przyjmie po raz pierwszy Jezusa w Komunii Świętej. Otoczmy przez te dni dzieci naszą modlitwą. Pierwsza Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 10:30. Jutro (poniedziałek) o godz. 16:00 w kościele próba dzieci klasy trzeciej przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

We wtorek po wieczornej Mszy Św. i Nabożeństwie majowym spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas na plebani.

W środę o godz. 19:15 kolejna lekcja gry na gitarze.

W czwartek zapraszamy młodzież Bierzmowaną z klas III Gim.
i klas VIII SP na Mszę Świętą i Nabożeństwo Majowe, które będzie wyrazem wdzięczności i dziękczynienia Panu Bogu i Maryi za przyjęty niedawno sakrament Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich bierzmowanych i ich rodziców.

W piątek o godz. 18:00 comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne dla uczniów klas VII SP przygotowujących się do egzaminu i przyjęcia sakramentu Bierzmowania (Spowiedź św., Msza Święta, Nabożeństwo Majowe), Na to spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich uczniów kl. VII wraz ze swoimi rodzicami. Obecność obowiązkowa.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej KSM na plebani. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież.

W sobotę zbiórka LSO: 9:00 – Aspiranci, 10:00 – Ministranci,
11:00 - Lektorzy młodsi i starsi.

W sobotę nie ma spotkania DSM, natomiast część dziewcząt wyjeżdża na diecezjalne spotkanie DSM do Zabawy. Wyjazd o godz. 8:00 z parkingu koło kościoła.

Parafialny Odział AK z naszej parafii dziękuje wszystkim parafianom za wsparcie charytatywnego kiermaszu odzieży i dodatków. Bóg zapłać za każdy zakup i ofiarę. I jednocześnie AK zaprasza jeszcze chętne osoby na pielgrzymkę do Lwowa, Drohobycza i Truskawca. Więcej informacji na stronie parafialnej i w gablocie. Zapisy do końca tygodnia w zakrystii i u pani Magdy Piękoś – prezesa AK w Brzeźnicy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania i przygotowania kościoła na najbliższą niedzielę prosimy Rodziców dzieci Pierwszokomunijnych.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2019 R.

Dziś  Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Niedziela Synodalna. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Zbiórka do puszek na Caritas. Dziś rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.

Pn. Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

Wt. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z racji Oktawy Wielkanocy z dnia 23 kwietnia.

We wtorek rozpoczęcie nabożeństw majowych. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do tego coraz bardziej zapominanego nabożeństwa. Zachęcamy również bardzo gorąco do kultywowania starego i pięknego zwyczaju majówek koło przydrożnych kapliczek. Prosimy też, aby dziś lub przez najbliższe dwa dni skontaktowała się z nami jedna z osób prowadzących majówkę przy każdej z kapliczek.

Czw. Wspomnienie św. Atanazego. Dzień Flagi RP i Dzień Polojnii i Polaków za Granicą.

I Czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 Godzina Święta i Spowiedź.

W czwartek wyjątkowo po wieczornej Mszy Świętej (zamiast
I piątku) zapraszamy wszystkich parafian na comiesięczną ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY, która trwać będzie od godz. 19:00 - 21:00 i zakończy się uroczystym błogosławieństwem Lourdskim oraz wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W czasie adoracji istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. 

Pt. Uroczystość NMP Królowej Polski. I Piątek Miesiąca. Msze św. według porządku niedzielnego. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ze względu na piątkową Uroczystość Komunia św. chorych wyjątkowo w I Czwartek 2 maja od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

I Sobota Miesiąca. O godz. 6:30 Różaniec, o godz. 7:00 Msza św. a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnicy różańca. Dróżki w Zawadzie. Autobus o godz. 14:00.

W przyszłą niedzielę III Niedziela Wielkanocna i zarazem Niedziela Biblijna. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się obradująca co kilka lat Kapituła Generalna Sióstr Służebniczek Dębickich. Siostry proszą o modlitwę w ich intencji w tych ważnych dla nich dniach.

Dziś w Parafii Pustków-Osiedle rozpocznie się katechizacja przedmałżeńska.

Prezes Klubu Seniora z Brzeźnicy, informuje, że spotkanie, uczestników autokarowej Pielgrzymki do Włoch odbędzie się jutro
(w poniedziałek) o godz. 18:15 w siedzibie GOK-u w Brzeźnicy. Celem spotkania będzie omówienie spraw organizacyjnych. Obecność obowiązkowa.

Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje jutro
(w poniedziałek) w PSP w Brzeźnicy od godz. 15:00 – 19:00 - kiermasz odzieży i dodatków. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wsparcie  charytatywnych inicjatyw organizowanych przez nasz parafialny oddział AK. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału i wsparcia naszej inicjatywy.

We wtorek wypada Patronalne Święto Akcji Katolickiej z racji uroczystości św. Wojciecha, patrona AK w Polsce. Z tej okazji zapraszamy wszystkich członków AK z naszej parafii na Mszę Świętą (godz. 18:00) na Majówkę a następnie na wspólną Agape pod Altankę.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej KSM na plebani. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież.

Spotkanie DSM (obie grupy) w sobotę o godz. 11:00.

4 maja 2019r. (sobota) w sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego
w Ciężkowicach - Odbędą się OBCHODY ŚWIĘTA Caritas Diecezji Tarnowskiej pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00, a o 11.00 będzie Msza św. Podczas, której  zostaną wręczone statuetki „Misericors”. Zachęcamy nasz Parafialny Oddział Caritas do udziału i wyjazdu na to diecezjalne święto.

Akcja Katolicka z naszej parafii zaprasza wszystkich członków i chętnych parafian do wzięcia udziału i zapisywania się w zakrystii na Międzydiecezjalną Pielgrzymkę AK do Starego Sącza w sobotę 18.05.2019r. Ponadto z naszego Dekanatu w ramach tej pielgrzymki odwiedzimy dodatkowo jeszcze: sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu, klasztor sióstr Klarysek w Starym Sączu a także sanktuarium św. Świerada i Benedykta w Tropiu. Więcej informacji u pani Magdy Piękoś i ks. Piotra oraz na stronie  internetowej.

Grupa młodzieżowa KSM z naszej parafii zaprasza członków KSMu i młodzież z naszej parafii na XXIV Rajd im. Ks. Walentego Gadowskiego w Beskidzie Sądeckim, który odbędzie się od 17.05-19.05.2019r. Koszt rajdu: 55 zł./osoba. Zapisy trwają do 5 maja u Gabrieli Stochel i ks. Piotra. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Ponadto KSM Diecezji Tarnowskiej zaprasza członków KSM-u
i młodzież z diecezji na wyjazd wypoczynkowy nad Morze Bałtyckie na pełne 10 dni w terminie od 09.07 – 20.07.2019r. Koszt wyjazdu: 950 zł./osoba. Zapisy trwają do 30 kwietnia u Gabrieli Stochel i ks. Piotra. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne parafii, które wyniosły 11.063 złote.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na nasze grupy dziecięcio-młodzieżowe (LSO, DSM, KSM) złożone okazji poświęcenia pojazdów. Ofiary te wyniosły 3.320,16 zł.

Za tydzień w niedzielę 5 maja nasza Gmina Dębica będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Zjazdu Straży Grobu Pańskiego, tzw. „Turków”. Brzeźnica będzie również jednym z trzech kościołów, w którym będzie odprawiana równocześnie o godz. 11:00 uroczysta Msza święta dla uczestników zjazdu. Na Mszę św. w Brzeźnicy przewidzianych jest 14 grup Straży Wielkanocnych i Orkiestr. Serdecznie zapraszamy na tę Uroczystość, natomiast ze względów organizacyjnych zamknięty będzie na Mszę świętą o godz. 11:00 parking przed kościołem jak też i parking koło cmentarza. Parkować będzie można na parkingu koło szkoły i koło Domu Kultury. Można również uczestniczyć we Mszy św. o innej godzinie, natomiast podejść z dziećmi około godziny 12:15 na paradę Straży Wielkanocnych na naszym parkingu.

Zachęcamy do czytania prasay katolickiej. Do nabycia nowy numer „Promyczka dobra”.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania i przygotowania kościoła na najbliższą niedzielę zapraszamy kolejne osoby z kolejki.

WIELKANOC 21–22.04.2019 R

Niedziela Wielkanocna

 

Dziś  Pierwszy Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 6:00, 9:00, 11:00. i 16:00.

Jutro Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 11:00 z udzieleniem Sakramentu chrztu świętego. Składka na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie pojazdów. Ewentualne dobrowolne ofiary będą przeznaczone na nasze dziecięco-młodzieżowe grupy parafialne: LSO (ministranci i lektorzy), DSM i Grupę Młodzieżową KSM.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za głębokie przeżycie w naszej wspólnocie parafialnej liturgii Wielkiego Tygodnia, szczególnie zaś Triduum Paschalnego. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali na poszczególne dni nasz kościół, ciemnicę, grób, ofiarowali kwiaty przed kościół, prowadzili modlitwy w czasie adoracji, ubogacali naszą liturgię śpiewem, trzymali straż przy grobie. Szczególne podziękowania dla Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej i OSP Brzeźnica. Dziękujemy panu Grzegorzowi Michoniowi za wypożyczenie drzewek do Grobu Pańskiego, dziękujemy ofiarodawcom kwiatów koło drzwi wejściowych, a Różom Różańcowym za ich posadzenie. Dziękujemy również innym anonimowym ofiarodawcom za różnego rodzaju prace w kościele. Tych osób i grup jest tak wiele, że trudno wymienić wszystkich z imienia. Dlatego pragniemy wszystkim powiedzieć serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek o godz. 18:00 w Nagoszynie z rąk ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza, 67 młodych ludzi z naszej parafii z klasy III Gim. i klas VIII SP, przyjmie sakrament Bierzmowania. Otoczmy ich naszą modlitwą na tym ostatnim etapie przygotowania i oczekiwania na przyjęcie daru Ducha Świętego w sakramencie Bierzmowania. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy za dar ołtarza 1.500 zł, za które zakupione zostało gliniane naczynie na wodę święconą, która cały rok będzie można zabrać z kościoła, jak również dwie nowe akolitki do uroczystych procesji. W sumie wydano 830 zł. Pozostałe 670 zł wydane zostaną również na jedną z rzeczy związanych z liturgią w naszym kościele. Naczynie na wodę święconą przez czas remontu zabytkowej chrzcielnicy wykorzystane będzie czasowo jako naczynie na wodę chrzcielną.

W tym roku mamy bardzo krótką przerwę pomiędzy Świętami a Pierwszą Komunią Świętą. Dodatkowo dochodzi długi weekend. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam klasę trzecią na specjalne trzygodzinne spotkanie w najbliższy czwartek 25 kwietnia w godzinach 15:30 do 18:30. Rozpoczęcie w kościele o godz. 15:30 próbną spowiedzią, następnie katecheza na plebanii, przerwa na drożdżówkę i w kościele próba liturgii Mszy Świętej do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę rodziców o ewentualne zwolnienie dzieci w tym dniu z dodatkowych zajęć popołudniowych.

W piątek zaś o godz. 16:00 druga próba klas czwartych do Uroczystej rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Po próbie w razie potrzeby możliwość spowiedzi (choć oczywiście jesteśmy już po spowiedzi z racji Świąt Wielkanocnych).

Wszystkim pragniemy życzyć błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, radości, którą daje nam Jezus, miłości, którą pragnie obdarzać każdą i każdego z nas, szczególnie nasze rodziny. Niech Jezus Zmartwychwstały napełnia Wasze serca a Maryja Wam towarzyszy i prowadzi do swego Syna.

Poniedziałek Wielkanocny

W środę przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zapraszamy do licznego udziału w tym Maryjnym nabożeństwie.

W środę po wieczornej Mszy Świętej w Kościele ok. godz. 19:00, spotkanie grupy modlitewnej Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W czwartek spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego  o godz. 19:00 na plebanii.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej KSM na plebani. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież.

W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00.

W sobotę nie ma zbiórki LSO.

Za tydzień: 30 kwietnia (wtorek) wypada Patronalne Święto Akcji Katolickiej z racji uroczystości św. Wojciecha patrona AK w Polsce. Z tej okazji zapraszamy wszystkich członków AK z naszej parafii na Mszę Świętą (godz. 18:00) na Majówkę a następnie na wspólną Agape pod Altankę.

Grupa młodzieżowa KSM z naszej parafii dziękuje wszystkim parafianom za hojne wsparcie i zaangażowanie się w kiermasz przedświąteczny. Jeszcze raz dziękujemy za każdy zakup i wsparcie naszej inicjatywy. Bóg zapłać za okazane serce i życzliwość. 

Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to również Niedziela Synodalna. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Zbiórka do puszek na diecezjalną Caritas. Na Mszy świętej o godz. 11:00 będziemy przeżywać Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas czwartych.

W niedzielę 5 maja nasza Gmina Dębica będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Zjazdu Straży Grobu Pańskiego, tzw. „Turków”. Brzeźnica będzie również jednym z trzech kościołów, w którym będzie odprawiana równocześnie o godz. 11:00 uroczysta Msza święta dla uczestników zjazdu. Serdecznie zapraszamy na tę Uroczystość, natomiast już teraz chcemy zapowiedzieć ewentualne niedogodności w parkowaniu: ze względów organizacyjnych musimy zabezpieczyć parking dla autobusów zaproszonych grup Straży Grobu Pańskiego.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O posprzątanie i przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę prosimy rodziców dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

"Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy przystąpiła po raz kolejny do Gminnego Konkursu Ekologicznego pod Patronatem Wójta Gminy Dębica "Elektrośmieci - ich drugie życie". W ramach konkursu, jak co roku ogłoszono zbiórkę tzw. elektrośmieci (małogabarytowe odpady elektroniczne: zużyte telefony komórkowe, kalkulatory, zegary, zegarki, wagi kuchenne, suszarki, lokówki, odkurzacze, radia, magnetofony, części komputerowe itp., płyty CD, elementy urządzeń elektrycznych).

Na pewno w swoich gospodarstwach domowych macie Państwo niepotrzebne, uszkodzone sprzęty, narzędzia i urządzenia elektryczne/elektroniczne. Zamiast wyrzucać kłopotliwe odpady do koszy, prosimy przynieść je do szkoły, a szkoła przekaże je do utylizacji poprzez Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Paszczynie.

Można przekazać informację znajomym - przynosząc odpady przyczyniamy się do dbałości o środowisko naturalne.

 Elektrośmieci można dostarczyć jeszcze do szkoły 23 kwietnia tj. wtorek do godz. 13-ej i 24 kwietnia , tj. w środę do 8-ej rano."

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA PALMOWA – 14.04.2018

Dziś Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Po sumie tradycyjny konkurs palm dla dzieci. Ofiary na tace przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Program Triduum Paschalnego

Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Eucharystii.

·   18:00 – Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Adoracja do godz. 21:00

Wielki Piatek – Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa.

·   Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 07:00 do 17:30.

·   15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia

·    17:30 – Droga Krzyżowa

·    18:00 Liturgia Wielkiego Piątku

·     21:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna (osobista)

·     22:00 – Czuwanie prowadzone przez młodzież

·     ok. 24:00 – zakończenie adoracji

W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły każdego między 18 a 60 rokiem życia (3 posiłki w ciągu dnia, dwa lekkie i jeden do syta). Natomiast, kto ukończył 14 rok życia, obowiązuje go abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowajmy jednak post niezależnie od wieku i uczmy tego dzieci.

Przy adoracji Krzyża składane są ofiary przeznaczone na Ziemię Święta. Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny.

Wielka Sobota – Dzień Rozważania Męki i Śmierci Chrystusa

·  Poświecenie pokarmów: 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00

·  Pamiętajmy o adoracji Pana Jezusa w grobie przy nawiedzeniu kościoła z okazji święcenia pokarmów.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna Wielkiej Nocy

·  19:00 - Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy o przyniesienie z domu na Liturgie Wigilii Paschalnej świec, które zapalimy podczas procesji do kościoła z nowo poświęconym paschałem i na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Jak co roku prosimy OSP Brzeźnica o trzymanie warty przy Grobie Pańskim i o asystę podczas procesji Rezurekcyjnej w niedziele rano.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

·  godz. 6:00 - Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

·  Pozostałe Msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 16:00.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i przeprowadzenie naszej Drogi Krzyżowej ulicami Brzeźnicy. Dziękujemy pani Agnieszce Kania za przygotowanie rozważań. OSP Brzeźnica i naszej Policji za kierowanie ruchem. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział i wspólną modlitwę.

Składka w Niedzielę Zmartwychwstania przeznaczona jest na inwestycje parafii, szczególnie na pokrycie kosztów gruntownego remontu salek na plebanii służących na spotkania naszych grup.

We wtorek o godz. 18:00 przedostatnie comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne dla uczniów klas VIII SP i klasy III Gim. przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Tematem spotkania będzie: Liturgia sakramentu Bierzmowania, poświęcenie Krzyży i Modlitewników oraz informacje organizacyjne. Na to spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich kandydatów wraz ze swoimi rodzicami (przynajmniej z jednym) Obecność obowiązkowa.

W piątek młodzież z KSM i młodzież uczącą się, studiującą i pracującą zapraszamy na Wieczorną Adorację Krzyża – Czuwanie modlitewne przy grobie Pańskim oraz Spowiedź św. od godz. 22:00-23:00 w naszym parafialnym Kościele. Liczymy na waszą obecność   i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zbiórki i Próby asyst LSO (Aspirantów, Ministrantów i Lektorów) przed Triduum Paschalnym odbędą się:

w Wielki Czwartek od godz. 10:00 – 11:30

w Wielki Piątek od godz. 10:00 – 11:30

w Wielką Sobotę od godz. 13:00 - 14:30

Nasz Parafialny Oddział CARITAS, dziękuję wszystkim parafianom oraz właścicielom sklepów za wsparcie i zaangażowanie się w tegoroczną świąteczną Akcję Charytatywną pt. ,,Podziel się żywnością”, dzięki której zostały zrobione i dostarczone paczki dla chorych, samotnych i potrzebujących z naszej parafii. Jeszcze raz dziękujemy za okazane serce i życzliwość. Bóg zapłać!

Grupa młodzieżowa KSM z naszej parafii po każdej Mszy Świętej, w przedsionku kościoła rozprowadza: kartki świąteczne,  muffinki wielkanocne, gipsowe baranki oraz stroiki wielkanocne. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do zakupu i wsparcia tej inicjatywy. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na rozwój grupy młodzieżowej z naszej parafii

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę. Do sprzątania kościoła na Uroczystość Zmartwychwstania zapraszamy kolejne osoby z kolejki.

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy informuje Rodziców i uczniów, że zajęcia lekcyjne w dniach 15, 16, 17 kwietnia odbywają się w klasach I - VII i III Gimnazjum według planu zajęć umieszczonego na e-dzienniku. Oddziały przedszkolne w tych dniach  pracują normalnie na dwie zmiany, a uczniowie klas VIII w tych dniach piszą egzamin ósmoklasisty. Prosimy rodziców i uczniów o sprawdzenie informacji umieszczonych na dzienniku elektronicznym.

Porzadek Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie:

Adoracja w Wielki Piątek

7:00: I Róża Matek - Domy k/stadionu i szkoły

8:00: II Róża Matek - Wały

9:00: III Róża Matek - Wola Brzeźnicka Południowa

10:00: IV Róża Matek - Wola Brzeźnicka Północna

11:00: V Róża Matek – Wólka i Podkanie

12:00: Dzieci  (Drogą Krzyżowa: prowadzą Przedszkolaki, Adoracja: prowadzi DSM i kl. Va)

13:00: VI Róża Matek - Zamoście, Jamy, Pustków

14:00: VII Róża Matek – Domy k/kościoła

15:00: VIII Róża Matek –Domy k/Maxpolu, Szarwark, Górka

16:00: I Róża Ojców – Domy od Wisłoki

17:00: II Róża Ojców - Zaborowie i wszyscy pozostali, którzy nie mogli wcześniej wziąć udziału w adoracji

17:30 – Droga Krzyżowa

18:00 Liturgia Wielkiego Piątku

Adoracja w Wielką Sobotę

7:00: I Róża Matek - Domy k/stadionu i szkoły

8:00: II Róża Matek - Wały

9:00: III Róża Matek - Wola Brzeźnicka Południowa

10:00: IV Róża Matek - Wola Brzeźnicka Północna

11:00: V Róża Matek – Wólka i Podkanie

12:00: VI Róża Matek – Zamoście, Jamy, Pustków

13:00 – 15:00: Przerwa na sprzątanie

15:00: VII Róża Matek – Zaborowie, Domy k/Maxpolu

16:00: VIII Róża Matek – Domy k/kościoła

17:00: I Róża Ojców – Szarwark, Górka

18:00: II Róża Ojców – Domy od Wisłoki i wszyscy pozostali, którzy nie mogli wcześniej wziąć udziału w adoracji

19:00: Liturgia Wigilii Paschalnej

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.04.2019

VI Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 15.15 Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach około godz. 16:45 Msza św.

Dziś zakończenie rekolekcji parafialnych. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi Smole za prowadzenie rekolekcji, wygłoszone słowo i prowadzone nabożeństwa. Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły i nauczycielom za pomoc w organizacji grup i pilnowaniu porządku, dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączyli się w pomoc w prowadzeniu rekolekcji.

Najbliższa niedziela jest Niedzielą Palmową. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach około godz. 16.45. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych. O godz. 15.15 Droga Krzyżowa. Po sumie odbędzie się tradycyjny konkurs palm dla dzieci. Dzieci prosimy o przyniesienie palm. Te dzieci, które zbierały ofiary do skarbonki miłosierdzia proszone są o przyniesienie ich na Mszę św. o godz. 11.00. Niedziela Palmowa jest Diecezjalnym Dniem Młodych.

W Niedzielę Palmową ofiary na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ulicami Brzeźnicy. O godz. 17.00 Msza św. a następnie Droga Krzyżowa. Prosimy o niesienie Krzyża przy poszczególnych stacjach jak to było w zwyczaju. Prosimy też o wyposażenie się w odblaski lub kamizelki dla bezpieczeństwa na drodze. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30. LSO, DSM, KSM zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Brzeźnicy. Bardzo prosimy OSP Brzeźnica o zabezpieczenie trasy. W piątek z powodu wieczornej Parafialnej Drogi Krzyżowej ulicami Brzeźnicy, nie będzie spotkania KSM na plebani.

W piątek o godz. 17:00 comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne dla uczniów klas VII SP przygotowujących się do egzaminu i przyjęcia sakramentu Bierzmowania (Msza Święta, Parafialna Droga Krzyżowa ulicami Brzeżnicy). Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie także rodziców.


W sobotę zbiórka całej LSO (Aspiranci, Ministranci, Lektorzy młodsi i starsi) o godz. 11:00 w Kościele. Tematem zbiórki będzie: Liturgia Wielkiego Tygodnia oraz próba asyst przed Triduum Paschalnym. Obecność obowiązkowa. 

W najbliższy piątek będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie.

W sobotę 13 kwietnia przypada coroczny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu wyznaczony dla naszej parafii.

 

Porządek Nabożeństwa (adoracji)

7:30 – Godzinki o NMP

8:00 – Msza św. i rozpoczęcie adoracji

9:00 – II Róża Matek – Wały, domy k/stawu

10:00 – III i IV Róża Matek – Wola Brzeźnicka Południowa

11.00 – 13:00: przerwa w adoracji ze względu na próbę LSO i sprzątanie

13:00 - V i VI Róża Matek – Wola Brzeźnicka Północna

14:00 – VII i VIII Róża Matek – Zamoście, Jamy, Pustków, domy/stadionu, domy/Maxpolu

15:00 - I Róża Ojców – Zaborowie, domy od Wisłoki do p. Sulisz

16:00 – II Róża Ojców – Górka, domy k/kościoła

17:00 – I Róża Matek – Szarwark, Wólka, Podkanie, wszyscy, którzy nie mogli przyjść wcześniej oraz dzieci i młodzież

18:00 Zakończenie adoracji i Msza św.

Nasz Parafialny Oddział CARITAS, dziękuję wszystkim parafianom za wsparcie i zaangażowanie się w Akcję Charytatywną pt. ,,Podziel się żywnością”, prowadzoną w sklepach na terenie naszej parafii. I w dalszym ciągu zaprasza wszystkich parafian do licznego udziału w tej akcji i otwartego serca na potrzeby bliźnich.

Grupa młodzieżowa KSM z naszej parafii po każdej Mszy Świętej, w przedsionku kościoła rozprowadza: kartki świąteczne, gipsowe baranki wielkanocne, babeczki wielkanocne oraz stroiki. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do zakupu i wsparcia tej inicjatywy. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na rozwój grupy młodzieżowej.


Serdecznie zapraszamy młodzież z KSM i naszej parafii do wzięcia udziału w  Rekolekcjach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej „W drodze do DOMU - #Bóg #Ojczyzna# Działanie”!.  Które odbędą się w dniach 26-28.04.2019r. w Ośrodku Rekolekcyjnym w Błoniu k. Tarnowa. W programie rekolekcji znajdą się m. in. wspólne Msze Święte, Wieczór Uwielbienia oraz całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, spotkania w grupach oraz konferencje zaproszonych gości. A słowo do nas skieruje m.in. Magdalena Drozd, Michał PAX Bukowski, ks. Andrzej Lubowicki oraz ks. Jakub Misiak. Nie zabraknie również czasu na integrację!

Koszt. 110 zł od osoby.  Lecz osoby chętne, z KSM, które zdecydują się na wyjazd na te rekolekcje mogą liczyć na 50% dopłaty do kosztów tych rekolekcji od ks. Piotra. Zapisy w zakrystii i u ks. Piotra. Serdecznie zapraszamy!

W środę o 19:15 lekcja gry na gitarze.

W środę 10 kwietnia po Mszy świętej wieczornej krótkie spotkanie dla rodziców klas czwartych w związku z rocznicą Pierwszej Komunii Świętej, która będzie miała miejsce w Niedzielę Miłosierdzia 28 kwietnia. W czwartek zaś 11 kwietnia o godz. 17:30 próba dla dzieci z klas czwartych. W czwartek przed próbą zmiana tajemnic Różańca klas czwartych.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 10:00 na plebanii.

Odwiedziny chorych, którzy zgłosili się na sobotę 13 kwietnia, od godz. 9:00. Wszystkich chorych, których odwiedzamy co miesiąc z Komunią święta pragnie również odwiedzić z życzeniami świątecznym nasz reaktywowany Parafialny Oddział Caritas wraz z DSM. Przy okazji odwiedzin chorych Caritas nie przyjmuje żadnych ofiar materialnych. Troska o ludzi chorych i starszych to jedno z podstawowych zadań Caritasu.

Klub Seniora z Brzeźnicy, informuje, że wyjazd do Zamościa
w dniu 08.04.2019r. odbędzie się o godz. 5:00 z parkingu obok Kościoła.

Młodzież Grupy Apostolskiej w Ostrowie zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową 14 kwietnia o godz. 19:00 na stadionie sportowym w Ostrowie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Promyczka dobra”. Gość Niedzielny z filmem na DVD „Ignacy Loyola – żołnierz, grzesznik, święty”.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę za i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą niedzielę zapraszamy kolejne osoby z kolejki.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019

Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu: Niedziela Laetare i zarazem Niedziela Synodalna. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 15.15 Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach około godz. 16:45 Msza św.

Dziś przypada 7 rocznica śmierci ks. Józefa Hereśniaka, proboszcza w Brzeźnicy i 29 rocznica śmierci ks. Abpa Jerzego Ablewicza.Dziś również odbywa się na przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz fundacji HCPT Polska. Fundacja zajmuje się od 60 lat organizowaniem pielgrzymek do Lourdes dla osób niepełnosprawnych, każdego roku na Wielkanoc organizuje pielgrzymkę dla około 2000 osób.

I Czwartek miesiąca. Od godz. 16.00 Godzina Święta i Spowiedź.

I Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Ponieważ w tym roku już tydzień po Pierwszym Piątku będą odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi, prosimy, aby zgłaszać chorych na jeden z dwóch podanych terminów: na Pierwszy Piątek 05 kwietnia lub na sobotę 13 kwietnia.Spowiedź w I Piątek od godz. 14:30 dla chorych, a następnie od godz. 16:00.W piątek składka na pokrycie kosztów rekolekcji.

I Sobota Miesiąca. O godz. 7:30 Różaniec, o godz. 8:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnicy różańca. Spowiedź od godz. 9:30V Niedziela Wielkiego Postu.

Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 15.15 Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach około godz. 16:45 Msza św. Po Mszy świętej o godz. 7:00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

W dniach od 3 do 7 kwietnia (środa wieczorem do niedzieli), odbędą się nasze wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Piotr Smoła, kapelan szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Rekolekcje szkolne będą miały miejsce w dniach 4 i 5 kwietnia w godzinach zajęć lekcyjnych i są obowiązkowe. W zeszłym tygodniu rozdane zostały dzieciom i młodzieży kartki z programem i z przypomnieniem o obowiązkowym uczestnictwie. Bardzo prosimy rodziców o zapoznanie się z ich treścią i podpisanie.W poniedziałek (zamiast soboty – ze względu na Spowiedź parafialną) zbiórka całej LSO w Kościele o godz. 18:00. Tematem zbiórki będzie Triduum Paschalne Wielkiego Tygodnia. Obecność obowiązkowa.Spotkanie DSM w sobotę o godz. 10:30 na plebanii.We wtorek 02 kwietnia o godz. 17:00 Msza święta w kościele dla dzieci Pierwszokomunijnych z klasy III i ich rodziców.

Akcja Katolicka z naszej parafii zaprasza wszystkich, a szczególnie Małżonków i Rodziców, a także Babcie i Dziadków, którzy chcą skuteczniej porozumiewać się ze swoimi bliskimi na warsztaty: pt. ,,Tajemnice komunikacji” - czyli co musisz wiedzieć, aby skutecznie porozumiewać się z Bliskimi dając im wsparcie, wolność, ale również stawiając konkretne wymagania.Warsztaty odbędą  się w środę - 3 kwietnia o godz. 18.30 w PSP w Brzeźnicy.Warsztaty poprowadzi Małgorzata Dąbrowska - doświadczony trener i coach katolicki,  która zorganizowała i prowadzi spotkania biznesowe dla kobiet „Boski Biznes”  w kilku miastach Polski, a także rekolekcje dla kobiet i mężczyzn w Krakowie.  Od ponad  12 lat związana jest z Duszpasterstwem Przedsiębiorców Talent  i  Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich.  Od ponad 27 lat prowadzi własne przedsiębiorstwo, a prywatnie jest żoną i mamą 4 dzieci.

Grupa młodzieżowa KSM z naszej parafii po każdej Mszy Świętej, w przedsionku kościoła rozprowadza: kartki świąteczne, gipsowe baranki wielkanocne, lampiony wielkanocne oraz stroiki. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do zakupu i wsparcia tej inicjatywy.

W piątek nie będzie spotkania grupy młodzieżowej KSM, ale zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach parafialnych: w Drodze Krzyżowej o 17:30 dla wszystkich, uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18:00 Świętej i konferencji oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21:00. Natomiast w sobotę zapraszamy młodzież z KSM-u, młodzież uczącą się i pracującą z naszej parafii na wieczorne czuwanie modlitewne o godz. 19:00 połączone z konferencją.Zachęcamy młodzież z naszej parafii do udziału w XXXIV Światowym Dniu Młodzieży i zapisywania się na wyjazd do Tarnowa na Synaj młodzieżowy, który odbędzie się 14.04.2019r. tj. w Niedzielę Palmową. Więcej informacji w zakrystii i u ks. Piotra.Nasz Parafialny

Oddział CARITAS dziękuje wszystkim parafianom za wsparcie i zaangażowanie się w Akcję Charytatywną pt. ,,Podziel się żywnością”, prowadzoną w sklepach na terenie naszej parafii. W dalszym ciągu zaprasza wszystkich parafian do licznego udziału w tej akcji i otwartego serca na potrzeby bliźnich.W przedsionku po każdej Mszy Świętej są rozprowadzane przez członków parafialnego oddziału Caritas: baranki wielkanocne oraz paschaliki w cenie 5 złotych za sztukę

Parafia w Ostrowie w dniach 23-27.07.2019r. organizuje pielgrzymko-wycieczkę na Białoruś „śladami wybitnych Polaków”. Całkowity koszt wyjazdu przy 54 osobach płatnych wynosi 1000 zł. Program oraz szczegółowe informacje w gablocie.

Młodzież Grupy Apostolskiej w Ostrowie zaprasza już po raz trzeci na Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową 14 kwietnia o godz. 19:00 na stadionie sportowym w Ostrowie.

Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnym w Pustkowie-Osiedlu zapraszają na niedzielę 7 kwietnia na godz. 13:00 do hali sportowej przy Zespole Szkół w Pustkowie-Osiedlu na Tradycje Wielkanocne.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę za i ofiarę na kwiaty.

Do sprzątania kościoła na najbliższą niedzielę zapraszamy kolejne osoby z kolejki.

Program rekolekcji parafialnych uwzględniający nabożeństwa w kościele dla szkoły

Brzeźnica, 03-07.04.2019r.

Środa, 03.04.

17:00 – Msza św. z nauką dla wszystkichPo Mszy świętej nauka stanowa dla rodziców mających dorosłe dzieci

Czwartek, 04.04.

8:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9:00 – Msza św. z nauką dla grupy młodszej Szkoły Podstawowej (do klasy 6 włącznie)

11:00 – Msza św. z nauką dla grupy starszej Szkoły Podstawowej (klasy 7-8 PSP i 3 Gimnazjum)od 16:00 spowiedź przed I Piątkiem

17:00 – Msza św. z nauką dla wszystkichPo Mszy św. (ok. godz. 18:00) nauka stanowa dla rodziców mających małe i dorastające dzieci

Piątek, 05.04.

Od godz. 8:00 Komunia Święta chorych z okazji I Piątku (prosimy o zgłaszanie chorych na jedną z dwóch dat: piątek 5 kwietnia albo sobota 13 kwietnia)

8:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9:00 – Msza św. z nauką dla grupy młodszej Szkoły Podstawowej

11:00 – Msza św. z nauką dla grupy starszej Szkoły Podstawowej

14:30 Spowiedź dla chorych

15:00 – Msza św. dla chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkimod

16:00 spowiedź przed I Piątkiem

16:30 – Droga Krzyżowa dla dzieci

17:30 – Droga Krzyżowa dla wszystkichok.

godz. 18:00 – Msza św. z nauką dla wszystkichAdoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00

Sobota, 06.04. (dzień spowiedzi świętej)

7:30 Różaniec

8:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich, Nabożeństwo Pierwszosobotnie

17:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich19:00 – Czuwanie modlitewne dla młodzieży

Spowiedź:9:30 – 12:00 (z przerwą od 10:30 do 11:00)14:00 – 17:00 (z przerwą od 15:30 do 16:00)

Niedziela, 07.04.

7:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

11:00 – Msza św. dla dzieci z nauką dla wszystkich

15:15 – Droga Krzyżowa

16:00 – Gorzkie Żale z nauką pasyjnąok. godz. 16:45 – Msza św.

Program rekolekcji szkolnych

Brzeźnica, 04-05.04.2019

Grupa młodsza 1-6 SP

Czwartek, 04.04.2019r.

9:00 - Msza święta i nauka rekolekcyjna w kościele

10:00 – posiłek w szkole

10:30 – zajęcia rekolekcyjne w szkole

Piątek, 05.04.2019r.

9:00 - Msza święta i nauka rekolekcyjna w kościele

10:00 – posiłek w szkole

10:30 – zajęcia rekolekcyjne w szkole

Grupa starsza 7-8 Psp i III gim.

Czwartek, 04.05.2019r.

9:00 – zajęcia rekolekcyjne w szkole

10:30 – przejście do kościoła

10:45 – przygotowanie liturgii

11:00 – Msza święta i nauka rekolekcyjna w kościele

Piątek, 05.04.2019r.

9:00 – zajęcia rekolekcyjne w szkole

10:30 – przejście do kościoła

10:45 – przygotowanie liturgii

11:00 – Msza święta i nauka rekolekcyjna w kościele

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019

Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Dzień Misjonarzy Męczenników. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. O 15.15 Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach około godz. 16:45 Msza św.

W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 7:00 i 17:00.

We wtorek przypada Dzień Modlitw za więźniów.

IV Niedziela Wielkiego Postu: Niedziela Laetare i zarazem Niedziela Synodalna. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 15.15 Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach około godz. 16:45 Msza św.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz fundacji HCPT Polska. Fundacja zajmuje się od 60 lat organizowaniem pielgrzymek do Lourdes dla osób niepełnosprawnych, każdego roku na Wielkanoc organizuje pielgrzymkę dla około 2000 osób. Od roku 2014 również z Polski. Więcej informacji można znaleźć w internecie wpisując HCPT Polska. Dziękujemy za wsparcie.

W przyszłą niedzielę przypada 7 rocznica śmierci ks. Józefa Hereśniaka, proboszcza w Brzeźnicy.

Przypominamy również, że w niedzielę za tydzień jest zmiana czasu z zimowego na letni.

Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli na inwestycje parafii, które wyniosły 9.883,09 zł + 200 koron czeskich.

Ze względu na niewielką ilość chętnych próba założenia scholi została czasowo zawieszona. Będzie ona ponowiona po Świętach Wielkanocnych.

W środę o godz. 19.15 na plebanii lekcja gry na gitarze.

W piątek Drogi Krzyżowe o godz. 6:30, 16:30 dla dzieci z możliwością przyjęcia Komunii Świętej, o godz. 17:30 Msza święta, a po niej Droga Krzyżowa o godz. 18:00.

W piątek spotkanie grupy młodzieżowej KSM o godz. 18:00, które rozpocznie się w Kościele od wspólnego uczestnictwa
w Młodzieżowej Drodze Krzyżowej, a po jej zakończeniu dalsza część spotkania odbędzie się na plebani. Tematem spotkania będzie: ,,Sakrament pokuty i pojednania… odkryty na nowo”. Serdecznie zapraszamy młodzież do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 na plebanii.

W sobotę nie będzie zbiórki LSO z powodu wyjazdu ks. Piotra z zarządem KSM z naszej parafii na pielgrzymkę do Nowego Sącza.

We wtorek 02 kwietnia o godz. 17:00 nabożeństwo w kościele dla dzieci Pierwszokomunijnych z klasy III i ich rodziców.

W dniach od 3 do 7 kwietnia (środa wieczorem do niedzieli), odbędą się nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Rekolekcje szkolne będą miały miejsce w dniach 4 i 5 kwietnia w godzinach zajęć lekcyjnych i są obowiązkowe. W tym tygodniu rozdane zostaną wszystkim dzieciom i młodzieży kartki z programem i z przypomnieniem o obowiązkowym uczestnictwie. Bardzo prosimy rodziców o zapoznanie się z ich treścią i podpisanie.

Nasz Parafialny Oddział CARITAS dziękuje wszystkim parafianom za wsparcie i zaangażowanie się w Akcję Charytatywną pt. ,,Podziel się żywnością”, prowadzoną w sklepach na terenie naszej parafii. W dalszym ciągu zaprasza wszystkich parafian do licznego udziału w tej akcji i otwartego serca na potrzeby bliźnich.

Spotkanie parafialnego oddziału Caritas w poniedziałek po Mszy św. wieczornej około godz. 17:45. Prosimy, aby zgłaszać osoby, o których wiemy, że potrzebują pomocy.

W przedsionku po każdej Mszy Świętej są rozprowadzane przez członków parafialnego oddziału Caritas: baranki wielkanocne oraz paschaliki  w cenie 5 złotych za sztukę.

Od dzisiaj grupa młodzieżowa KSM z naszej parafii po każdej Mszy Świętej, w przedsionku kościoła rozprowadza: kartki świąteczne, gipsowe baranki wielkanocne, lampiony wielkanocne oraz stroiki. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zakupu i wsparcia tej inicjatywy. 

Klub Seniora z Brzeźnicy w dniach od 19-26 maja, organizuje  pielgrzymkę autokarową do Włoch, w cenie 1200 zł/os. W programie Loreto, Monte Casino, Rzym, Watykan,  Cascia, Asyż, Padwa. Więcej informacji u Pani Marty Wicher pod numerem telefonu: 783-298-876.

Z inicjatywy Akcji Katolickiej w dniach 24-26 maja bieżącego roku odbędzie się z naszej Parafii wycieczka do Lwowa i Drohobycza.
W programie poza zwiedzaniem przewidziany spektakl operowy Don Juan w Lwowskiej Operze oraz pokaz w delfinarium w Truskawcu. Koszt wyjazdu 460 zł/os. Szczegółowy plan wyjazdu znajduje się
w gablocie w przedsionku Kościoła. Ważna informacja – konieczny PASZPORT.

Z racji odwiedzenia Polskich parafii we Lwowie i Drohobyczu po Świętach Wielkanocnych odbędzie się zbiórka pieniędzy na potrzeby Polaków na Wschodzie jak również odpłatna wymiana odzieży, z  której środki zostaną przeznaczone również na ten cel. Szczegóły już wkrótce.

Więcej informacji można uzyskać u Magdaleny Piękoś, tel. 508-040-384, a zapisów można dokonać w zakrystii po każdej Mszy świętej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę za i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą niedzielę zapraszamy kolejne osoby z kolejki.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019

Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 - msza święta dla dzieci. O 15.15 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach około godz. 16:45 Msza św. Składka na potrzeby inwestycyjne parafii. Dziś przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

We wtorek Uroczystość św. Józefa. Msze święte o godz. 7:00 i 17:00.

III Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 15.15 Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach około godz. 16:45 Msza św.

Na Mszach świętych w przyszłą niedzielę w przeddzień Uroczystości Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny będzie można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. W ideę duchowej adopcji wprowadzi nas pan Bogumił Lizak z Tarnowa posługujący Akcji Duchowej Adopcji.

W sobotę 23 marca o godz. 11:00 uroczysta suma odpustowa w Skrzyszowie połączona z 35-leciem istnienia parafii i 10-leciem konsekracji kościoła

We  wtorek o godz. 19:00 próba scholi w sali na plebanii. Zapraszamy dzieci i młodzież od klasy drugiej szkoły podstawowej. Aby schola mogła „dobrze śpiewać”, potrzeba około 20 osób.

W środę o godz. 19.15 na plebanii lekcja gry na gitarze.

Spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego w czwartek 21 marca o godz. 19:00 na plebanii.

W środę po Mszy Świętej w salce na plebani spotkanie grupy modlitewnej Rycerstwa Niepokalanej. Spotkanie zaczniemy od: Litanii do św. Maksymiliana, Modlitwy zawierzenie IM. A tematem spotkania będzie: ,,Medjugorie – niezwykłe miejsce łaski i obecności Maryi” – film, świadectwa, foto-relacje pielgrzymów z naszej parafialnej pielgrzymki.   

W piątek Drogi Krzyżowe o godz. 6:30, 16:30 dla dzieci z możliwością przyjęcia Komunii Świętej, o godz. 17:30 Msza święta, a po niej Droga Krzyżowa o godz. 18:00.

W piątek spotkanie grupy młodzieżowej KSM o godz. 18:00, które rozpocznie się w Kościele od wspólnego uczestnictwa w Młodzieżowej Drodze Krzyżowej, a po jej zakończeniu dalsza część spotkania odbędzie się w salce na plebani. Tematem spotkania będzie: ,,Sakrament pokuty i pojednania… odkryty na nowo”. Serdecznie zapraszamy młodzież do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

W sobotę zbiórka LSO: o godz. 9:00 - Aspiranci, o 10:00 Ministranci a o 10:45 Lektorzy.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.

Nasz Parafialny Oddział CARITAS dziękuje wszystkim parafianom za wsparcie i zaangażowanie się w Akcję Charytatywną pt. ,,Podziel się żywnością”, prowadzoną w sklepach na terenie naszej parafii. W dalszym ciągu zaprasza wszystkich parafian do licznego udziału w tej akcji i otwartego serca na potrzeby bliźnich.

Od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy Świętej w przedsionku, będą rozprowadzane przez członków parafialnego oddziału Caritas: baranki wielkanocne oraz paschaliki  w cenie 5 złotych za sztukę. Bóg zapłać za wsparcie tej przedświątecznej akcji.

Od następnej niedzieli III Niedzieli Adwentu, grupa młodzieżowa KSM z naszej parafii po każdej Mszy Świętej, w przedsionku kościoła będzie sprzedawała: kartki świąteczne, gipsowe baranki wielkanocne oraz lampiony wielkanocne. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rozwój i działalność grupy młodzieżowej KSM w naszej parafii. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian do wsparcia tej akcji. Bóg zapłać za każdy zakup i otwarte serce.

Z inicjatywy Akcji Katolickiej w dniach 24-26 maja bieżącego roku odbędzie się z naszej Parafii wycieczka do Lwowa i Drohobycza. W programie poza zwiedzaniem przewidziany spektakl operowy Don Juan w Lwowskiej Operze oraz pokaz w delfinarium w Truskawcu. Koszt wyjazdu 460 zł/os. Szczegółowy plan wyjazdu znajduje się w gablocie w przedsionku Kościoła. Ważna informacja – konieczny PASZPORT.

Z racji odwiedzenia Polskich parafii we Lwowie i Drohobyczu po Świętach Wielkanocnych odbędzie się zbiórka pieniędzy na potrzeby Polaków na Wschodzie jak również odpłatna wymiana odzieży, z  której środki zostaną przeznaczone również na ten cel. Szczegóły już wkrótce.

Więcej informacji można uzyskać u Magdaleny Piękoś, tel. 508-040-384, a zapisów można dokonać w zakrystii po każdej Mszy świętej.

Klub Seniora z Brzeźnicy w dniach od 19-26 maja, organizuje  pielgrzymkę autokarową do Włoch, w cenie 1200 zł/os. W programie Loreto, Monte Casino, Rzym, Watykan,  Cascia, Asyż, Padwa. Więcej informacji u Pani Marty Wicher pod numerem telefonu: 783-298-876.

Wszystkie pary małżeńskie obchodzące w 2019 roku Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, wyrażające chęć otrzymania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, proszone są o zgłaszanie się z dowodami osobistymi do Urzędu Stanu Cywilnego w Dębicy, ul. Ratuszowa 2 (pokój nr 8 na parterze), w terminie do 31 marca 2019 r.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy serdecznie zaprasza uczniów ostatnich klas gimnazjum lub szkoły podstawowej na Dni Otwarte Ekonomika, które odbędą się 21 marca 2019 roku w budynku szkoły, przy ulicy Ogrodowej 20, w godzinach: I tura o godz. 8:30, II tura o godz. 11:00.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę za i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą niedzielę zapraszamy kolejne osoby z kolejki.

 


KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO NA DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA 2019

Życie ludzkie jest wielkim darem, który ma swe źródło w miłości samego Boga. Dar ten został powierzony ludzkiej trosce, aby w sposób odpowiedzialny pozwolić mu zaistnieć, rozwijać się i wzrastać. Szczególną okazją do podkreślenia wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci jest Dzień Świętości Życia, który tradycyjnie przeżywamy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 

Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zachęcam Wam do podjęcia w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki, aby miało szansę się urodzić. Zapraszam także na centralne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Uroczysta Msza św., która rozpocznie się o godz. 17.00, będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Niech Maryja, Boża Rodzicielka, uczy nas troski o każde ludzkie życie.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 11 marca 2019 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019

Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. Po Mszy św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych. O 15.15 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosił będzie ks. Damian Warzecha z Pustkowa. Po Gorzkich Żalach około godz. 17:00 Msza św.

II Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 15.15 Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach około godz. 17:00 Msza św. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

W środę przypada szósta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

W środę o godz. 19.15 na plebanii lekcja gry na gitarze.

W piątek Drogi Krzyżowe o godz. 6:30, 16:30 dla dzieci z możliwością przyjęcia Komunii Świętej, o godz. 17:30 Msza święta, a po niej Droga Krzyżowa o godz. 18:00. Prosimy aby wszystkie dzieci, przyniosły na piątkową Drogę Krzyżową o godz. 16:30, krzyże – które pomogą lepiej im przeżyć Drogę Krzyżową Pana Jezusa.

W sobotę miało miejsce pierwsze spotkanie kandydatów do parafialnej scholi. Na pierwszą próbę przyszło 7 osób. Najbliższa próba odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii. Zapraszamy dzieci i młodzież od klasy drugiej szkoły podstawowej. Aby schola mogła „dobrze śpiewać”, potrzeba około 20 osób. Uczestnictwo w scholi jest nieodpłatne.

W piątek spotkanie grupy młodzieżowej KSM o godz. 18:00, które rozpocznie się w Kościele od uczestnictwa w Młodzieżowej Drodze Krzyżowej, a po jej zakończeniu dalsza część spotkania odbędzie się w salce na plebani. Serdecznie zapraszamy młodzież do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.

W sobotę nie będzie zbiórek LSO (Aspirantów, Ministrantów
i Lektorów) z powodu wyjazdu ks. Piotra z Ministrantami na Diecezjalny Turniej LSO do Limanowej.

W poniedziałek od godz. 18:00 – 21:00 na Hali Sportowej
w PSP w Brzeźnicy,  trening młodzieży z KSM-u, przed sobotnimi zawodami siatkarsko-koszykarskimi KSM-u Diecezji Tarnowskiej.

We wtorek od godz. 18:00 - 20:00 na Hali Sportowej w PSP
w Brzeźnicy, trening Ministrantów wyjeżdżających w sobotę na Diecezjalne Zawody LSO w Piłce Halowej do Limanowej.

Bóg zapłać za ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Ofiary wyniosły 3.463,55 zł i 1 euro.

Nasz Parafialny Oddział CARITAS, w Okresie Wielkiego Postu od 11 marca (poniedziałek) do 12 kwietnia (piątek) 2019r. organizuje w sklepach na terenie naszej Parafii: (Mar Max, Lewiatan, ABC i GS Brzeźnica)  Akcję Charytatywną pt. ,,Podziel się żywnością”. Celem akcji jest zbiórka do specjalnych koszy wystawionych w sklepach, żywności i produktów spożywczych z długą datą ważności (mąka, cukier, ryż, makaron, olej, kawa, herbata, dżem, konserwy, słodycze, itp.) i  środki chemiczne. Zebrane w ten sposób produkty zostaną w formie paczek świątecznych dostarczone do osób potrzebujących i samotnych w naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej akcji i otwartego serca na potrzeby bliźnich.

Od następnej niedzieli tj. II Niedzieli Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej w przedsionku, będą rozprowadzane przez członków parafialnego oddziału Caritas: baranki wielkanocne oraz paschaliki w cenie 5 złotych za sztukę.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę za i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą niedzielę zapraszamy kolejne osoby z kolejki.

Ogłoszenia pozaparafialne

Wójt Gminy Dębica informuje, że wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Brzeźnicy odbędą się 10 marca 2019r. w godzinach od 8:00 do 18:00. Siedziba lokalu wyborczego to Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy serdecznie zaprasza uczniów ostatnich klas gimnazjum lub szkoły podstawowej na Dni Otwarte Ekonomika, które odbędą się 21 marca 2019 roku w budynku szkoły, przy ulicy Ogrodowej 20, w godzinach: I tura o godz. 8:30, II tura o godz. 11:00.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.03.2019

Dziś VIII Niedziela Zwykła. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Składka na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

Pn. Święto św. Kazimierza Królewicza

We wtorek 5 marca Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem.

Porządek Nabożeństwa (adoracji)

7.30 – Godzinki o NMP

8.00 – Msza św. i rozpoczęcie adoracji

9.00 – II Róża Matek – Wały, domy k/stawu

10.00 – III i IV Róża Matek – Wola Brzeźnicka Południowa

11.00 - V i VI Róża Matek – Wola Brzeźnicka Północna

12.00 – VII i VIII Róża Matek – Zamoście, Jamy, Pustków, domy/stadionu, domy/Maxpolu

13.00 - I Róża Ojców – Zaborowie, domy od Wisłoki do p. Sulisz

14.00 – II Róża Ojców – Górka, domy k/kościoła

15.00 – I Róża Matek – Szarwark, Wólka, Podkanie

16.00 Wszyscy, którzy nie mogli przyjść wcześniej oraz dzieci i młodzież

17.00 Zakończenie adoracji i Msza św.

Środa Popielcowa. Rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, tzn. wszyscy między 18 a 60 rokiem życia są zobowiązani do ograniczenia spożywanych posiłków do trzech (dwóch lekkich i raz do syta). Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 16:30 i 18:30 z posypaniem głów popiołem podczas każdej Mszy św. na znak pokuty i gotowości nawrócenia. W Środę Popielcową ofiary na tacę są przeznaczone na cele charytatywne.

W środę z racji Środy Popielcowej, nie będzie wyjątkowo spotkania Akcji Katolickiej. Będzie ono za tydzień w II środę miesiąca.

 

I Czwartek miesiąca. Od godz. 16.00 Godzina Święta i Spowiedź.

W I czwartek miesiąca comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne dla uczniów klas VIII SP i III gim. przygotowujących się przyjęcia sakramentu Bierzmowania (Msza Święta, konferencja). Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich rodziców, gdyż będą omawiane sprawy organizacyjne i liturgiczne związane z przyjęciem sakramentu Bierzmowania – 23 kwietnia 2019r. w Nagoszynie.

W piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowe o godz. 6:30, 16:30 dla dzieci z możliwością przyjęcia Komunii Świętej, o godz. 17:30 Msza święta, a po niej Droga Krzyżowa o godz. 18:00. Prosimy aby wszystkie dzieci przyniosły na piątkową Drogę Krzyżową o godz. 16:30 krzyże, które pomogą lepiej przeżyć Drogę Krzyżową Pana Jezusa.

I Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. Po Mszy św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych. O 15.15 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież, o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosił będzie ks. Damian Warzecha z Pustkowa. Po Gorzkich Żalach około godziny 17:00 Msza św.

W poniedziałek 4 marca o godz. 17:00 w sali na plebanii spotkanie parafialnej Caritas. Zapraszamy wszystkich chętnych pragnących włączyć się w pracę Caritas.

W piątek spotkanie grupy młodzieżowej KSM o godz. 18:00, które rozpocznie się w Kościele od uczestnictwa w Młodzieżowej Drodze Krzyżowej, a po jej zakończeniu dalsza część spotkania odbędzie się w salce na plebani. Serdecznie zapraszamy młodzież do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

W najbliższych dniach chcemy założyć zapowiadaną wcześniej scholę parafialną. W związku z tym zapraszamy na najbliższą sobotę na godz. 10:00 do sali na plebanii wszystkich chętnych w wieku od 10 do 15 lat. Scholę prowadził będzie pan Paweł Podraza. Próby będą odbywać się raz w tygodniu w poniedziałek lub wtorek wieczorem po jednej godzinie zegarowej.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Promyczka Dobra”.

Bóg zapłać za posprzątanie i wystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W czasie Wielkiego Postu nie będziemy stroić ołtarza kwiatami. Ofiary zebrane na ten cel będą przeznaczone na dekorację do Grobu Pańskiego i inne cele związane z naszym kościołem parafialnym. Do sprzątania kościoła na najbliższą niedzielę zapraszamy kolejne osoby z kolejki.

Ogłoszenia pozaparafialne

Wójt Gminy Dębica informuje, że wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Brzeźnicy odbędą się 10 marca 2019r. w godzinach od 8:00 do 18:00. Siedziba lokalu wyborczego to Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy.

 

Wspólnota dla Intronizacji NSPJ  Parafia Św. Jadwigi w Dębicy organizuje wyjazd do  Kalisza na Ogólnopolskie Nocne Czuwanie  wraz z Zawierzeniem Rodzin  w dniu  16/17 marca 2019 r. Koszt  70 zł. Zapisy  w kancelarii 14 683 34 45 lub 14 670 60 58,  698 616 546.

 

 

 

 

 

 

VII Niedziela Zwykła – 24.02.2019

Dziś VII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. VIII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego.

W czwartek od godz. 16:00 spowiedź z okazji I Piątku Miesiąca.Pt. I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00. Po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańca róż dzieci i młodzieży.

W Piątek od godz. 8:00 kapłan uda się z Komunią św. do chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.W I piątek miesiąca comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne dla uczniów klas VII SP przygotowujących się do egzaminu i przyjęcia sakramentu Bierzmowania (Msza Święta, kazanie, nabożeństwo I piątkowe i Adoracja Najświętszego Sakramentu). Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie także rodziców. W piątek po wieczornej Mszy Świętej i I piątkowym nabożeństwie, zapraszamy wszystkich parafian na comiesięczną ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY, która trwać będzie od godz. 18:00 - 21:00 i zakończy się uroczystym błogosławieństwem Lourdskim oraz wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W czasie adoracji istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

W piątek spotkanie grupy młodzieżowej KSM o godz. 19:15.  Na spotkanie prosimy zabrać Pismo Święte, gdyż będziemy rozważać Słowo Boże w ramach Kręgu Biblijnego. A następnie od godz. 20:30 - 21:00 adorować w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ramach I piątkowej Adoracji.I Sobota Miesiąca. O godz. 6:30 Różaniec, o godz. 7:00 Msza św. a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnicy różańca.

Dróżki w Zawadzie. Autobus o godz. 14:00.

W sobotę spotkanie (zbiórka) LSO na plebani: godz. 9:00 Aspiranci. Godz. 10:00 Ministranci, natomiast o godz. 10:45 Lektorzy.

Od poniedziałku do piątku spędziliśmy kilka wspaniałych dni na zimowisku w Piwnicznej-Zdroju. Bardzo serdecznie dziękujemy opiekunom i sponsorom. Szczególnie dziękujemy diecezjalnej Caritas za dofinansowanie w wysokości 3.500 zł., a dzieciom i młodzieży dziękujemy za stworzenie wspaniałej atmosfery zimowiska.

W najbliższą sobotę zapraszamy na parafialną zabawę karnawałową w budynku naszej szkoły Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Kolędników Misyjnych, jak i opiekunów grup kolędniczych i rodziców nowoprzyjętych aspirantów i DSM-ek. Zabawa rozpocznie się o godzinie 16:00 a zakończy o godzinie 19:30.W sobotę nie będzie spotkania DSM o godz. 11:00.

W dniach od 1 do 8 marca odbędą się zapisy dzieci urodzonych w roku 2012 do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy. Zapisy odbywa się będą w sekretariacie szkoły.

Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne, które wyniosły 9.341 zł. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w „Gościu niedzielnym” m.in. artykuł poświęcony nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.

Caritas Parafialny

Prosimy o finansowe wsparcie naszych inicjatyw.

Konto

Bank Spółdzielczy w Ropczycach

Parafia Rzymsko-Katolicja p.w.św Jana Chrzciciela

Brzeźnica, ul Wałowa 3

39-207 Brzeźnica

73 9171 0004 0071 9377 2000 0030

Z dopiskiem CARITAS.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Posłuchaj on line

 

Przekaż 1%

1% podatku to 100% serca

Wesprzyj akcję

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć


Pogoda