Święta

Sobota, I Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Kościół Parafialny

Prośba o modlitwę

Twoje światło w Fatimie

Dzisiaj jest

sobota,
19 stycznia 2019

(19. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
785259

Zegar

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019

Dziś przypada Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Dziś również opłatek członków Róż Różańcowych i członków grup Margaretek. O godzinie 16:00 Msza święta i zmiana tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie opłatkowe przy stole. Ze względy na bardzo dużą ilość zgłoszonych Róże Różańcowe zadecydowały, iż spotkanie będzie miało miejsce w szkole.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

Czw. Wspomnienie św. Antoniego, opata, Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

Pt. Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan.

Sb. Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Za tydzień I Niedziela Zwykła. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 11:00 będzie comiesięczną Mszą świętą dla dzieci. Chcemy na niej modlić się szczególnie za wszystkie nasze babcie i wszystkich naszych dziadziów z okazji przypadającego w najbliższych dniach ich święta.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 16:00 (czyli około godziny 17:00), będzie miał miejsce Koncert Noworoczny, który co roku odbywa się w jednym z kościołów na terenie naszej Gminy Dębica. W tym roku na miejsce koncertu wybrana została nasza zabytkowa świątynia w Brzeźnicy. Bardzo serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów i Orkiestry Dętej Gminy Dębica.

W środę po wieczornej Mszy świętej w kościele spotkanie modlitewno-formacyjne Rycerstwa Niepokalanej oraz wyjątkowo po jego zakończeniu na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.

Spotkanie KSM w piątek o godz. 18:30 w salce na plebanii.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 (obydwie grupy).

Klub Seniora w Brzeźnicy serdecznie zaprasza członków klubu, osoby samotne i sympatyków na opłatek w sobotę 19 stycznia o godz. 18:00 w GOK-u w Brzeźnicy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.

Porządek kolędy

Poniedziałek 14 stycznia od godz. 15:00

1/ Górka część III (dwóch księży): jeden ksiądz od państwa Stanisława i Kazimiery Janora, drugi ksiądz od pani Marii Węgrzyn

Wtorek 15 stycznia od godz. 14:00

1/ Górka część II (dwóch księży): jeden ksiądz od państwa Małgorzaty i Jana Kubik, drugi ksiądz od państwa Stefanii i Kazimierza Karaś

Środa 16 stycznia od godz. 15:00

1/ Wólka Podkanie, od pana Edwarda Węgrzyn do państwa Leszka i Małgorzaty Wepsięć

Czwartek 17 stycznia od godz. 14:30

1/ Ulice Metalowa, Spacerowa i Dębicka, od pana Aleksandra Gac do państwa Przybycień

Poniedziałek 21 stycznia od godz. 15:00

1/ Domy koło stadionu (ul. Południowa i Dębicka) od państwa Ryszarda i Krystyny Wojko do pana Jerzego Szczygieł

2/ Domu koło stadionu (ul. Sportowa) od państwa Jarosława i Agnieszki Wojko do państwa Jana i Ireny Charchut

Wtorek 22 stycznia od godz. 14:00

1/ Zaborowie ul. Kryształowa (dwóch księży), jeden ksiądz od państwa Rafała i Alicji Ligęska, drugi ksiądz od państwa Eryka i Stanisławy Torczyńskich

Czwartek 24 stycznia od godz. 14:30

1/ Szarwark (dwóch księży), jeden ksiądz od pana Ryszarda Oleksego, drugi ksiądz od państwa Jerzego i Krystyny Jezuit

Piątek 25 stycznia od godz. 15:00

1/ Domy koło szkoły, od państwa Jana i Marii Pociask do państwa Stanisława i Małgorzaty Krawczyk

Sobota 26 stycznia od godz. 8:00

1/ Domy koło stawu, od pani Cecylii Maroń do państwa Janusza i Janiny Biruś

2/ Wola Północna część II (ulice Zielona i Strażacka), od pani Marii Żurek do państwa Jana i Renaty Wołowiec

Poniedziałek 28 stycznia od godz. 15:00

1/ Domy koło kościoła, od pani Marii Piszczek do pani Krystyny Stachnik

Wtorek 29 stycznia od godz. 14:00

1/ Ul. Kolejowa numery 28-50

2/ Zamoście ul. Leszczynowa od państwa Janusza i Jolanty Lesiak do państwa Krzysztofa i Beaty Bielatowicz

Środa 30 stycznia od godz. 14:30

1/ Domy koło Maxpolu od państwa Jerzego i Teresy Paśko do pani Marii Pietrzyk

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2019

Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 7:00 poświęcenie kredy, którą można zabrać do domu. Według zwyczaju możemy oznaczyć nią drzwi domu pisząc C+M+B 2019 (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi). Dziś również Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. W przyszłą niedzielę również opłatek członków Róż Różańcowych i członków grup Margaretek. O godzinie 16:00 Msza święta i zmiana tajemnic Różańcowych, a następnie na plebanii spotkanie opłatkowe przy stole.

W środę przed Mszą świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania krótkich próśb i podziękowań do Matki Bożej.

Spotkanie KSM w piątek o godz. 18:30 w salce na plebanii.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 (obydwie grupy).

Od jutro rozpoczynamy w szkole zapisy na zimowisko, które odbędzie się w drugim tygodniu ferii w dniach 18 – 22 lutego w Piwnicznej Zdroju. Koszt zimowiska to 320 złotych od osoby. Sam koszt zakwaterowania i wyżywienia to w tym roku 75 zł za dobę, czyli w sumie 300 złotych od osoby. Na resztę (m. in. autobus, wycieczkę do Krynicy, wynajem hali sportowej i ściany wspinaczkowej i inne atrakcje) będziemy jak co roku szukali różnych źródeł dofinansowania. Pierwszeństwo będą mieli ci, którzy jeszcze nie byli na zimowisku. W razie pozostania wolnych miejsc następnymi w kolejce będą ci, którzy byli dwa lata temu.

Klub LKS Brzeźnica organizuje turniej dla dzieci i młodzieży z rocznika 2003, 2004 i 2005, który odbędzie się 19 stycznia o godz. 9:00 na hali szkolnej w Brzeźnicy. Szczegółowe informacje dotyczące turnieju i zapisów będą wywieszone na plakacie w szkole.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Promyczka Dobra”.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.


Porządek kolędy

Poniedziałek 7 stycznia od godz. 15:00

1/ Wola Południowa (dwóch księży): jeden ksiądz od państwa Waldemara i Doroty Kitrys, drugi od państwa Władysława i Zofii Jezuit.

Wtorek 8 stycznia od godz. 14:00

1/ Wola Północna część I (dwóch księży): jeden ksiądz od państwa Józefa i Klementyny Tarczyńskich, drugi ksiądz od pani Elżbiety Kamaj

Środa 9 stycznia od godz. 14:30

1/ Od Wisłoki II część, od państwa Lecha i Marii Kościow do państwa Zygmunta i Elżbiety Kulig

Czwartek 10 stycznia od godz. 14:30

1/ Wały część II, od państwa Stanisława i Anny Szęszoł do państwa Franciszka i Kazimiery Uziel

2/ Górka część I, od pana Józefa Siuśko do państwa Smyka

Piątek 11 stycznia od godz. 14:00

1/ Zaborowie, od państwa Bogusława i Krystyny Kitrys do państwa Kazimierza i Elżbiety Wolak

Sobota 12 stycznia od godz. 8:30

1/ Od Wisłoki I część, od państwa Jakuba i Karoliny Pasierb do pani Heleny Pęcak

2/ Od Wisłoki III część od pani Adeli Polniaszek do państwa Sławomira i Urszuli Sulisz

Poniedziałek 14 stycznia od godz. 15:00

1/ Górka część III (dwóch księży): jeden ksiądz od państwa Stanisława i Kazimiery Janora, drugi ksiądz od pani Marii Węgrzyn

Wtorek 15 stycznia od godz. 14:00

1/ Górka część II (dwóch księży): jeden ksiądz od państwa Małgorzaty i Jana Kubik, drugi ksiądz od państwa Stefanii i Kazimierza Karaś

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30.12.2018

Dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, Niedziela Synodalna. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Jest to w naszej diecezji dzień jubileuszy małżeńskich. Zachęcamy również dzieci, aby po Mszach św. podeszły do ołtarza po błogosławieństwo, a rodziców małych dzieci zachęcamy, aby podeszli ze swoimi najmłodszymi „pociechami”.

Jutro wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Jest to ostatni dzień roku. O godz. 8:00 i 17:00 Msza św. z kazaniem sprawozdawczym i wystawieniem Pana Jezusa  Najświętszym Sakramencie.

We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

Śr. Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

I Czwartek Miesiąca. Od godz. 16:00 Godzina Święta. Spowiedź od godz. 16:00. W ramach Mszy świętej o godz. 17:00 comiesięczne spotkanie formacyjno – modlitewne dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum i VIII SP wraz z rodzicami.

Pt. I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00. W ramach Mszy świętej o godz. 17:00 comiesięczne spotkanie formacyjno – modlitewne dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII SP wraz z rodzicami. Po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańca róż dzieci i młodzieży. W Piątek od godz. 8:30 kapłan uda się z Komunią św. do chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Sb. I Sobota Miesiąca. O godz. 6:30 Różaniec, o godz. 7:00 Msza św. z kazaniem a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnicy różańca. Dróżki w Zawadzie. Autobus o godz. 14:00.

W najbliższą sobotę 5 stycznia o godzinie 14:00 odbędzie się uroczysta Msza święta a następnie spotkanie opłatkowego Kół Gospodyń Wiejskich powiatu Dębica. Po raz pierwszy Brzeźnica jest gospodarzem tego corocznego świątecznego spotkania zrzeszającego 30 Kół Gospodyń Wiejskich z całego naszego powiatu.

Z tej racji w sobotę 5 stycznia spotkanie DSM wyjątkowo o godzinie 13:00, (obydwie grupy), ponieważ DSM zostaje potem na uroczystą Mszę świętą o godzinie 14:00. Z tego również powodu na sobotę wybrane zostały bardzo krótkie odcinki kolędy. Bardzo prosimy również LSO o przygotowanie uroczystej asysty.

Spotkanie Akcji Katolickiej ze względu na kolędę wyjątkowo w czwartek po wieczornej Mszy świętej. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w zmianie terminu.

Bardzo serdecznie dziękujemy Kolędnikom Misyjnym za ich wielkie serce dla dzieci z krajów misyjnych. Dziękujemy rodzicom i opiekunom grup za ich otwartość i pomoc, bez których nie byłoby możliwe nasze misyjne kolędowanie.

W niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to również Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

Przypominamy, że w niedzielę 13 stycznia po Mszy św. wieczornej o godz. 16:00 bożonarodzeniowe spotkanie opłatkowe dla róż różańcowych. Bardzo prosimy zelatorów o zgłoszenie jeszcze dziś, ilu członków poszczególnych róż weźmie udział w opłatku.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.


Porządek kolędy

Środa 02 stycznia od godz. 14:30

1/ Wola Południowa część I (dwóch księży: Księża schodzą się do środka): jeden ksiądz od państwa Roberta i Jolanty Kołodziej, drugi ksiądz od Jerzego i Agnieszki Kania .

Sobota 5 stycznia od godz. 8:30

1/ Zamoście ul. Kasztanowa od państwa Józefa i Marty Garbaty do państwa Roberta i Jolanty Pisula

2/ Domy koło kościoła (ulice Brzegowa, Mielecka, Dębicka), od państwa Mariusza i Katarzyny Kania do państwa Czesława i Stefanii Grabowskich

Poniedziałek 7 stycznia od godz. 15:00

1/ Wola Południowa (dwóch księży): jeden ksiądz od państwa Waldemara i Doroty Kitrys, drugi od państwa Władysława i Zofii Jezuit.

Wtorek 8 stycznia od godz. 14:30

1/ Wola Północna część I (dwóch księży): jeden ksiądz od państwa Józefa i Klementyny Tarczyńskich, drugi ksiądz od pani Elżbiety Kamaj


IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018

Dziś IV Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

Jutro Wigilia. Zachęcamy do religijnego obchodu wspólnej wieczerzy, podkreślonego przez wspólną modlitwę rodzinną, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd i pastorałek. Zachęcamy również do zachowania zwyczajowego powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Wszystkim życzymy głębokiego i pełnego miłości przeżycia Wieczerzy Wigilijnej. Zapraszamy na godz. 24:00 na Pasterkę. Powitajmy o Północy przychodzącego Zbawiciela. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Mszą św. o Północy rozpoczynamy w liturgii Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

W środę drugi dzień Świąt, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Na Mszy świętej o godz. 7:00 poświęcenie owsa. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00, aby dać możliwość wzajemnych odwiedzin w rodzinach. Składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Msza św. o godz. 11:00 jest Mszą św. chrzcielną z uroczystym posłaniem Kolędników Misyjnych.

W czwartek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu wyruszą Kolędnicy Misyjni. Zbiórka uczestników Kolędy Misyjnej na plebani o godz. 8:30 grupy kolędnicze z klas 3-5, a o godz. 9:00 grupy kolędnicze z klas 6-8 i z klasy 3 gimnazjalnej. Przyjmijmy ich z otwartym sercem. Każdej grupie towarzyszy jedna osoba odpowiedzialna, osoba dorosła lub ktoś z grupy młodzieżowej, kto ukończył 18 lat i ma za sobą identyfikator z pieczęcią parafii i podpisem proboszcza. Po zakończeniu kolędy dzieci będą dzwonić do rodziców. Ze względów bezpieczeństwa bardzo serdecznie prosimy o uwiązanie na czas przyjścia kolędników naszych piesków pilnujących obejścia.

W piątek święto świętych Młodzianków, męczenników.

Nie ma spotkania DSM w sobotę.

W niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Jest to w naszej diecezji dzień jubileuszy małżeńskich. Zachęcamy również dzieci, aby po Mszach św. podeszły do ołtarza po błogosławieństwo, a rodziców małych dzieci zachęcamy, aby podeszli ze swoimi najmłodszymi „pociechami”.

Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym, szczególnie naszej LSO, za przygotowanie szopki i dekoracji świątecznej. Panu Ryszardowi Świątkowi dziękujemy za choinki do kościoła. Strażakom dziękujemy za zamontowanie tradycyjnego oświetlenia Bożonarodzeniowego na wieży.

W związku z odnowieniem stalli wykonana została nowa konstrukcja pod szopkę, aby uniknąć uszkadzania stalli przy montażu.

Dziękujemy za wspólnie przeżywane tegoroczne Roraty: poranne Roraty z medytacją drogi adwentowej Izajasza, Jana Chrzciciela, Józefa i Maryi, i wieczorne Roraty dla dzieci z historią życia świętych patronów Polski Stanisława Kostki, Wojciecha, Stanisława Szczepanowskiego i Andrzeja Boboli. Jutro rano ostatnie wspólne Roraty o godz. 6:30, na które serdecznie zapraszamy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary z ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne, które wyniosły 12.896,16 zł i 2 euro.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny ma dziś podwójny numer w cenie 8 złotych.

Dziś grupa młodzieżowa KSM z naszej parafii po każdej Mszy Świętej, będzie rozprowadzała samodzielnie upieczone przez siebie pierniczki Bożonarodzeniowe, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz sianko na wigilijny stół. Serdecznie zapraszamy drogich parafian do zakupu i licznego udziału w tej akcji. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rozwój grupy młodzieżowej KSM z naszej parafii.  Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Można zakupić jeszcze świece wigilijne Caritas.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na Uroczystość Bożego Narodzenia i za ofiarę na kwiaty. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, życzymy Wszystkim Mieszkańcom Gminy Dębica, aby radość i szczęście zagościły w Waszych domach. Niech ten piękny, rodzinny czas, będzie dla Was czasem wytchnienia i dobrych refleksji. Tradycyjnie życzymy Państwu również dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2019 roku. Oby nowy rok spełnił pokładane w nim nadziej i przyniósł sukcesy w realizacji osobistych planów. Dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro, Wszystkiego Najlepszego! Życzy Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz oraz Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura.

Porządek kolędy

Piątek 28 grudnia od godz. 8:30

1/ Zamoście (prawa strona od Mielca), od pani Zofii Magda do państwa  Zbigniewa i Marty Stręk

2/ Zamoście (lewa strona od Mielca), od państwa Stanisława i Teresy Kuczkowskich do państwa Rafała i Marii Wicher

Sobota 29 grudnia od godz. 8:30

1/ Wola Południowa część II, od państwa Urszuli i Damiana Kurzawa do pani Stefanii Stęga

2/ Wały I część, od pani Kazimiery Toczyłowskiej do państwa Jana i Anny Świder

Środa 02 stycznia od godz. 14:30

1/ Wola Południowa część I (dwóch księży): jeden ksiądz od państwa Roberta i Jolanty Kołodziej, drugi ksiądz od Jerzego i Agnieszki Kania.

III NIEDZIELA ADWENTU „GAUDETE” – 16.12.2018

Dziś III Niedziela Adwentu, niedziela „Gaudete” – „Radujcie się”. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Dziś rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus jak też kwartalnych dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

IV Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Msza święta o godz. 11:00 będzie comiesięczną Mszą świętą dla dzieci.

Gorąco zachęcamy do udziału w Roratach. Roraty są odprawiane rano o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 17:00

W najbliższy czwartek 20 grudnia przedświąteczna spowiedź parafialna. Spowiedź będzie w godzinach: od 9:00 do 12:00 (z półgodzinną przerwą od 10:00 do 10:30) i od 14:00 do 17:00 (z półgodzinną przerwą od 15:30 do 16:00).

W piątek 21 grudnia od godziny 8:00 kapłan odwiedzi chorych z Komunią świętą. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W piątek o godz. 18:30, w salce na plebani spotkanie grupy młodzieżowej KSM. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 obydwie grupy.

Nie będzie w sobotę spotkania ministrantów i lektorów, natomiast prosimy LSO o pomoc o godz. 9:30 w przygotowaniu szopki w kościele.

Dziś grupa młodzieżowa KSM z naszej parafii po każdej Mszy Świętej, będzie rozprowadzała samodzielnie upieczone przez siebie pierniczki Bożonarodzeniowe, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz sianko na wigilijny stół. Serdecznie zapraszamy drogich parafian do zakupu i licznego udziału w tej akcji. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rozwój grupy młodzieżowej KSM z naszej parafii. 

Prosimy, aby zgłosić osoby, o których wiemy, że potrzebują pomocy. Jest to propozycja z ostatniego spotkania Rady Parafialnej. Czasem osoby najbardziej potrzebujące pomocy same po nią nie przyjdą, stąd prośba o takie zgłoszenie ze strony innych.

Przypominamy, że w dniach 10-16 luty 2019 (pierwszy tydzień ferii zimowych) Akcja Katolicka oraz Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Wyjazd z biurem pielgrzymkowym Magnificat z Rzeszowa. Wystarczy dowód osobisty. Koszt pielgrzymki to 470 zł oraz 140 euro. Zapisy w zakrystii. Natomiast w środę po wieczornej Mszy świętej w sali na plebanii odbędzie się spotkanie wszystkich, którzy zapisali się lub chcą się jeszcze zapisać na pielgrzymkę.

Nasz organista Pan Jan Charchut zakończył odwiedzanie rodzin naszej parafii i dziękuje wszystkim, którzy go przyjęli i złożyli ofiarę przy okazji rozprowadzania przez niego wigilijnych opłatków. Swoją wdzięczność Pan Organista pragnie wyrazić przez zamówioną Mszę św. w intencji wszystkich rodzin i ofiarodawców.

Róże Różańcowe św. Jana Pawła II (dawna trzecia) i św. Teresy od Dzieciątka Jezus (dawna czwarta) zapraszają na opłatek członków Róż Różańcowych i członków grup Margaretek. Uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę 13 stycznia, o godzinie 16:00 Msza święta i zmiana tajemnic Różańcowych, a następnie na plebanii spotkanie opłatkowe przy stole. Prosimy zelatorów o zgłoszenie do niedzieli 30 grudnia chętnych z poszczególnych Róż u organizatorów.

Już teraz pragniemy zapowiedzieć odwiedziny Kolędników Misyjnych w czwartek 27 grudnia jak i wizytę duszpasterską, tzw. Kolędę, która rozpocznie się w czasie  przerwy świątecznej w piątek, 28 grudnia, od godz. 9.00. Tego dnia odwiedzimy: jeden kapłan Zamoście (prawa strona od Mielca) – od pani Zofii Magda do państwa Marty i Zbigniewa Stręków, drugi kapłan Zamoście (lewa strona od Mielca) – od państwa Teresy i Stanisława Kuczkowskich do państwa Rafała i Marii Wichrów. Dalszy plan kolędy podamy w najbliższą niedzielę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii, można zakupić jeszcze kalendarze Misyjne na 2019r. w cenie 15 zł za sztukę.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę. Na najbliższą niedzielę i Uroczystość Bożego Narodzenia prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki

II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018

Dziś II Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 zmiana tajemnic róż różańcowych. Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie i z tej okazji zbiórka do puszek. Przypominamy, że młodsza grupa DSM, aspiranci i młodsi ministranci wyjeżdżają dziś do teatru w Tarnowie. Wyjazd o godz. 12:30.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

Śr. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. W tym dniu dzieci Pierwszokomunijne przyjmą uroczyście na wieczornej Mszy św. roratnej o godz. 17:00 Medalik Matki Bożej. Również w środę zmiana tajemnic różańcowych Róży Rodzin dzieci klasy trzeciej. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, ich rodziców i rodziny.

Cz. Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy, dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

Pt. Wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. 

III Niedziela Adwentu niedziela „Gaudete” – „Radujcie się”. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne parafii, która przeznaczona będzie na zapłacenie za renowację stalli. Od jutra będą montowane wszystkie elementy stalli. Koszt renowacji to 162.000 zł, z czego prawie 90 % udało nam się pozyskać z dotacji: 125.000 od Gminy Dębica i 20.000 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Część przypadająca na parafię to 17.000 zł.

Dziękujemy wszystkim parafianom i grupom modlitewnym: Dziewczęcej Służbie Maryjnej i Rycerstwu Niepokalanej za wczorajsze uczczenie i liczny udział w uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz modlitewne czuwanie podczas godziny łaski.  

Gorąco zachęcamy do udziału w Roratach. Roraty są odprawiane rano o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 17:00 (zwłaszcza z myślą o dzieci, młodzieży i ich rodzinach).

W środę o godz. 19:00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego.

W środę lekcja gry na gitarze o 18:45.

W środę w Kościele po wieczornej Mszy Świętej spotkanie modlitewno-formacyjne Rycerstwa Niepokalanej, na tym spotkaniu będziemy gościć panią Julię Skrzynecką z Dębicy, która przybliży nam misję, działalność i formację Rycerstwa Niepokalanej w naszej diecezji. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W piątek o godz. 18:30, w salce na plebani spotkanie grupy młodzieżowej KSM.

W sobotę w salce na plebani spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: 9:00 – Spotkanie dla Aspirantów. O 9:45 dla ministrantów. 

A o 10:30 dla Lektorów. 

Zapraszamy dziewczęta na dni skupienia organizowane przez Siostry Służebniczki w Dębicy, które odbędą się w piątek i sobotę 14-15 grudnia w klasztorze Sióstr przy ul. Bojanowskiego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Za tydzień w III niedzielę Adwentu, serdecznie zapraszamy młodzież uczącą się, studiującą i pracującą z naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą dla młodzieży o godz. 11:00. 

W następną niedzielę tj. 16. 12. 2018r. grupa młodzieżowa KSM 

z naszej parafii po każdej Mszy Świętej, będzie rozprowadzała: samodzielnie upieczone przez siebie pierniczki Bożonarodzeniowe, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz sianko na wigilijny stół. Serdecznie zapraszamy drogich parafian do zakupu i licznego udziału w tej akcji. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rozwój grupy młodzieżowej KSM z naszej parafii.  

W dniach 10-16 luty 2019 (pierwszy tydzień ferii zimowych) Akcja Katolicka oraz Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Wyjazd z biurem pielgrzymkowym Magnificat z Rzeszowa. Wystarczy dowód osobisty. Koszt pielgrzymki to 470 zł oraz 140 euro. Zapisy w zakrystii.

Przypominamy że do kupienia są świece Bożonarodzeniowe Caritas w cenie 5 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycie nowy numer „Promyczka dobra”. W zakrystii, można zakupić jeszcze kalendarze Misyjne na 2019r. w cenie 15 zł za sztukę.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki. 

I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018

Dziś I Niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego. Hasłem nowego roku liturgicznego są słowa: „W mocy Bożego Ducha” Msze św. dziś o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

Dziś w naszym kościele zostanie powtórzona wieczornica patriotyczna poświęcona ojczyźnie, która została przygotowana na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski. Wieczornica zostanie wystawiona o godz. 16:00, trwa około 45 minut, po niej Msza święta niedzielna. Bardzo serdecznie zapraszamy.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

Pn. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Wt. Wsp. dowolne św. Barbary, odpust w Nagoszynie.

Cz. Wsp. dowolne św. Mikołaja, odpust w Lubzinie.

I Czwartek miesiąca. Od godz. 16:00 Godzina Święta i możliwość spowiedzi. W czwartek o godz. 17:00 w Kościele parafialnym, comiesięczne spotkanie formacyjno – modlitewne dla kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami: z klas III gimnazjum i VIII SP.

I Piątek Miesiąca. Wspomnienie św. Ambrożego. Spowiedź od godz. 16:00. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańca róż dzieci i młodzieży. W piątek o godz. 17:00 w Kościele parafialnym, comiesięczne spotkanie formacyjno – modlitewne dla kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami: z klas VII SP.

II Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 zmiana tajemnic róż różańcowych. Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie i z tej okazji zbiórka do puszek.

W niedzielę 09 grudnia na Mszach świętych o godzinie 9:00 i 11:00 gościć będziemy scholę muzyczną z rodzinnej parafii ks. Proboszcza.

Również za tydzień 09 grudnia młodsza grupa DSM, aspiranci i młodsi ministranci wyjeżdżają do teatru w Tarnowie. Wyjazd o godz. 12:30.

Od jutra Msze św. roratnie. Roraty będą odprawiane rano o godz. 6:30, zwłaszcza z myślą o dorosłych, którzy od wielu lat przywiązani są do porannych Rorat (Roraty będą poprzedzone Godzinkami o godz. 6:00), i wieczorem o godz. 17:00 z myślą o dzieci, młodzieży i ich rodzinach. Bardzo gorąco zachęcamy nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież, aby nie zatracili tego liczącego sobie wiele wieków przepięknego nabożeństwa.

Od dziś do kupienia świece Bożonarodzeniowe Caritas w cenie 5 zł.

W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 7:00 poświęcenie opłatków, które od poniedziałku będzie rozprowadzał nasz organista, pan Jan Charchut. Ofiary złożone przy okazji będą również formą naszej wdzięczności za posługę w naszym kościele.

W środę po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:30, w salce na plebani, spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

W piątek o godz. 18:30, w salce na plebani, spotkanie grupy młodzieżowej KSM.

W środę nie ma lekcji gry na gitarze.

W sobotę w salce na plebani spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: 9:00 – Spotkanie dla Aspirantów. O 9:45 dla ministrantów, o 10:30 dla Lektorów.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00. Po krótkim spotkaniu na plebanii dziewczęta z DSM wezmą udział we Mszy św. z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, święta Rycerstwa Niepokalanej i DSM-u, zapraszamy wszystkich parafian na wspólny Różaniec o godz. 11:00 i Mszę Świętą o godz. 11:30 a od godz. 12:00-13:00 na godzinę łaski połączoną z Adoracją Najświętszego Sakramentu i Litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.

W środę, za tydzień 12 grudnia, w dzień Matki Bożej z Guadalupe, na Mszy świętej o godz. 17:00 będzie miało miejsce uroczyste wręczenie medalików Matki Bożej dzieciom klas trzecich przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

Gratulujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza z Naszej parafii, wczorajszego sukcesu, tj. udziału w Dekanalnym Turnieju LSO w Pustkowie – Osiedlu i zajęcia przez Ministrantów I miejsca i zdobycia tytułu króla strzelców turnieju przez Kamila Ostafina. A lektorom młodszym gratulujemy zdobycia II miejsca. Obie nasze drużyny LSO zakwalifikowały się do Diecezjalnego Turnieju LSO w Diecezji Tarnowskiej. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W naszej szkole organizowana jest „Szlachetna Paczka”. Do końca tygodnia bardzo prosimy o wsparcie potrzebującej rodziny. Chcemy również poinformować, że z zeszłorocznych ofiar złożonych przy okazji sprzedaży upieczonych przez dziewczęta z DSM i uczennice naszej szkoły ciastek zrobione zostały dwie paczki po 530 złotych dla świetlicy na Białorusi w Lętupach i dla Domu Dziecka w Dębicy. Bardzo serdecznie dziękujemy i zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję organizowaną przez naszą szkołę.

Wójt Gminy Dębica i Urząd Gminy zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne oraz Panie w wieku 25-59 lat na bezpłatne badanie cytologiczne w dniach: 6-7 i 10-12 grudnia 2018r. w godzinach 9:00-17:00 do Cytomammbusu obok NZOZ Pustków-Osiedle. Obowiązuje rejestracja telefoniczna.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii, można zakupić jeszcze kalendarze Misyjne na 2019r. w cenie 15 zł za sztukę.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki. W Adwencie nie stroimy ołtarzy kwiatami, a ofiary przeznaczamy na dekorację Bożonarodzeniową.

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA –25.11.2018

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Niedziela Synodalna, Patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Akcji Katolickiej. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

Pt. Święto św. Andrzeja Apostoła

Sb. I Sobota Miesiąca. O godz. 6:30 Różaniec, o godz. 7:00 Msza św. z kazaniem a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnicy różańca. Dróżki w Zawadzie. Autobus o godz. 14:00.

I Niedziela Adwentu i rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Od poniedziałku 3 grudnia (za tydzień) roraty codziennie rano o godz. 6:30 i wieczorem (zwłaszcza dla dzieci) o godz. 17:00.

Różaniec przed Mszą święta o godz. 11:00 prowadzi w grudniu I Róża Ojców.

W środę przypada 9 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – biskupa Andrzeja Jeża.

W czwartek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

Spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego w najbliższy czwartek 29 listopada o godz. 19:00 na plebanii.

W następną niedzielę tj. 02.12.2018r. w I Niedzielę Adwentu, na Mszy Świętej o godz. 11:00, zostaną uroczyście włączeni i przyjęci do grona aspirantów w naszej parafii chłopcy z klas IV i V SP oraz starsi ministranci z kl. VII SP do grona lektorów w naszej parafii. Bardzo się cieszymy i gratulujemy im odwagi i zapału. Dziękujemy rodzicom za to że wspierają swoich synów i pomagają im przez swoje zaangażowanie w służbie Panu Bogu przy Ołtarzu Chrystusa. 

W najbliższą niedzielę zostanie również powtórzona w naszym kościele wieczornica patriotyczna poświęcona ojczyźnie, która została przygotowana na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski. Wieczornica zostanie wystawiona o godz. 16:00, trwa około 45 minut, po niej Msza święta niedzielna. Bardzo serdecznie zapraszamy.

W środę kolejna lekcja gry na gitarze o godz. 18:45.

W piątek nie będzie spotkania grupy młodzieżowej KSM-u.

W sobotę spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: 

9:00 – Spotkanie dla Aspirantów w salce na plebani. Natomiast 

o godz. 10:00 spotkanie na Hali Sportowej w Brzeźnicy, dla Ministrantów, a o godz. 11:30 dla Lektorów. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 dla wszystkich.

Spotkanie dla osób niepełnosprawnych ruchowo z okręgu dębickiego odbędzie się w kościele parafialnym św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu w I NIEDZIELĘ ADWENTU 2 grudnia 2018 roku o godzinie 14.00. 

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne parafii, które wyniosły 8.695 złotych.

W tym tygodniu zamontowane zostały barierki przy schodach przy drugim zejściu na parking. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Kazet za piękne i solidne wykonanie. Zapłacone również zostało wykonanie szyb zespolone na czterech witrażach naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy Firmie Alstar za wykonanie okien. Przez kolejne lata chcemy doszczelnić i zabezpieczyć kolejne witraże.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Fortkowskiemu wraz z żoną za zasponsorowanie mosiężnego kutego turyferarza i łódki do uroczystej asysty z kadzidłem w naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękujemy również pewnej firmie, która zasponsorowała wysokiej jakości projektor do naszej salki, który został zamontowany na stałe u sufitu do projekcji w czasie spotkań.

Bardzo prosimy, aby na cmentarzu do brązowego kontenera wyrzucać tylko kwiaty i ziemię bez plastikowych doniczek. Kwiaty można również zostawiać obok kontenera. Prosimy również nie wyrzucać kwiatów do niebieskiego kontenera. Wywóz każdego niebieskiego kontenera kosztuje parafię 541 złotych.

W naszej wiosce prowadzona jest akcja zbiórki podpisów pod prośbą do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w sprawie polepszenia bezpieczeństwa naszej coraz bardziej ruchliwej drogi, która od kilku lat bardziej przeraża ilością wypadków i staje się niestety coraz bardziej niebezpieczna. Proponowane są różne rozwiązania: budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Południowej z ulicą Dębicką, wykonanie odcinka pomiaru prędkości, modernizacja przejść dla pieszych, montaż barierek ochronnych na odcinkach, w których chodnik graniczy bezpośrednio z jezdnią, montaż radarowych wyświetlaczy prędkości. Kto chce bliżej z nimi się z pismem, może do domu zabrać jego ksero. W akcję włączają się instytucje naszej wioski, szkoła, parafia, sołectwo, gmina. Listy do podpisu jak i ksero pisma do zapoznania się są na przygotowanych do tego stołach w głównym przedsionku. Akcja zbierania podpisów w naszym kościele prowadzona jest przez dwie niedziele: dziś i za tydzień. Na liście wpisujemy imię i nazwisko, ulicę i numer domu i składamy podpis. Kto już złożył swój podpis, prosimy, aby nie czynił tego ponownie. O podpisy prosimy tylko osoby pełnoletnie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą niedzielę o posprzątanie prosimy kolejne osoby z kolejki.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018

Dziś 33 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Składka na cele inwestycyjne parafii.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

Wt. Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego

Śr. Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

Czw. Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Sb. Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, męczenników

Niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Niedziela Synodalna, Patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Akcji Katolickiej. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Msza św. o godz. 11:00 będzie comiesięczną Mszą świętą dla dzieci. Dzieci prosimy o przygotowania jak co roku proporczyków Chrystusa Króla.

W środę 21 listopada w dzień Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny na wieczornej Mszy świętej o godz. 17:00 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy bardzo serdecznie rodziców i wszystkie członkinie DSM.

Pragniemy również poinformować, że w niedzielę 2 grudnia na Mszy świętej o godz. 11:00 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie nowych kandydatów na ministrantów jak również starszych ministrantów do posługi lektorskiej.

W środę po wieczornej Mszy Świętej, w salce na plebani wspólne spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej i Rycerstwa Niepokalanej. Na spotkaniu zostanie wyświetlony m. in. film pt. ,,Ostatnie Wezwanie”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W środę kolejna lekcja gry na gitarze o godz. 18:45.

W czwartek  po wieczornej Mszy Świętej, w salce na plebani w ramach czwartkowego wieczoru z filmem, zostanie wyświetlony film historyczno – dokumentalny pt. ,,Inka”. Film jest opowieścią o mordzie sądowym dokonanym na niespełna 18 letniej bohaterce Danucie Siedzikównie, sanitariuszce i łączniczce w V Brygadzie Wileńskiej Armii Krajowej majora Zygmunta Sziendzielarza ,,Łupaszki”. Czas trwania filmu: 85 min. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie KSM-u w salce na plebani. Serdecznie zapraszamy młodzież.

W sobotę spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: 

9:00 – Spotkanie dla Aspirantów w salce na plebani. Natomiast o godz. 10:00 spotkanie na Hali Sportowej w Brzeźnicy, dla Ministrantów, a o godz. 11:30 dla Lektorów. Serdecznie zapraszamy.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z naszej parafii serdecznie  zaprasza młodzież na wyjazd do Tarnowa na swoje patronalne święto 25.11.2018r (niedziela). Koszt takiego wyjazdu to 30 zł. W tej cenie zapewniony jest obiad i koszty przejazdu. W programie zaplanowana jest Msza Święta w Katedrze z ks. Bp. Andrzejem Jeżem o godz. 10:30. Następnie spotkanie w Auli Jana Pawła II. O godz. 13:00 obiad. A o 13:45 nastąpi losowanie drużyn na Turniej Halowy oraz część artystyczna. A na zakończenie o godz. 15:00 wspólna modlitwa i błogosławieństwo. Powrót planowany ok. godziny 17:00-17:30. Zapisy dzisiaj po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub u ks. Piotr do poniedziałku włącznie.

Wyjazd członków naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej do Tarnowa na coroczne patronalne święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 25.11.2018r. o godz. 8:30 z parkingu parafialnego.

W zakrystii, można zakupić kalendarze Misyjne na rok 2019, które zostały zaprojektowane i wykonane przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, którzy jak co roku w ramach Staży Misyjnych odwiedzili: Peru, Boliwię, Kazachstan i Republikę Środkowoafrykańską. Cena takiego kalendarza to 15 zł za sztukę. 

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na kolejne wakacyjne Staże Misyjne i rozwój Ogniska Misyjnego w Seminarium. Serdecznie zapraszamy do zakupu takiego kalendarza.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00 dla wszystkich.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą niedzielę o posprzątanie prosimy kolejne osoby z kolejki.

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego na temat posługi dziekana w dekanacie

Drodzy diecezjanie!

Czas V Synodu Diecezji Tarnowskiej jest okazją nie tylko do wyznaczania nowych dróg dla Kościoła tarnowskiego, lecz również do odnawiania rozwiązań, które są owocem wielowiekowych doświadczeń w zarządzaniu i kierowaniu posługą w Kościele. Jednym z nich jest posługa dziekana w dekanacie.

Dekret Soboru Watykańskiego II o pasterskich zadaniach biskupów w Kościele przypomina, że “bliższymi współpracownikami biskupa są również kapłani, którym powierza on misję duszpasterską lub dzieła apostolstwa o charakterze ponadparafialnym” (Christus Dominus, n. 29). Jednym z tych współpracowników jest kapłan pełniący urząd dziekana. Dzieli on z biskupem diecezjalnym współodpowiedzialność za duchowe i pastoralne dobro powierzonego sobie zespołu parafii zwanego “dekanatem”. Obejmuje on od kilku do kilkunastu parafii, które ściśle ze sobą współpracują. Nasza diecezja jest obecnie podzielona na 43 dekanaty. Na czele każdego z nich stoi kapłan pełniący urząd dziekana, na który został mianowany przez biskupa diecezjalnego.

Obowiązkiem dziekana jest ożywianie i koordynowanie pracy duszpasterskiej w dekanacie, troska o zachowanie dyscypliny przez duchownych i sumienne wykonywanie powierzonych im zadań, troska o należyte funkcjonowanie życia liturgicznego, o sprawne zarządzanie majątkiem kościelnym i o poprawne prowadzenie kancelarii parafialnych (por. KPK kan. 555 §1 n. 1; IV SDT stat. 365 § 1).

Drodzy diecezjanie!

Jeśli więc w parafiach dekanatu pojawiają się różnego rodzaju problemy duszpasterskie, administracyjne lub personalne, to w ich rozwiązywaniu potrzebna jest pewna gradacja. Pierwszą instancją, do której należy się odnieść w takich sytuacjach, jest właśnie urząd dziekana, a potem dopiero kuria diecezjalna, zaś w konieczności biskup. W tym kontekście pragnę również przypomnieć, że wszelkie skargi kierowane do którejkolwiek z tych instancji w formie listów, nabierają toku urzędowego jedynie, gdy są opatrzone podpisem i adresem nadawcy.

Ponadto na terenie dekanatu to dziekan reprezentuje biskupa diecezjalnego podczas różnego rodzaju rocznic, poświęceń, błogosławieństw czy okolicznościowych nabożeństw. Posługa biskupów jest wskazana w uzasadnionych sytuacjach. Wiele z tych zadań może być spełnianych przez Księdza Dziekana lub innych kapłanów pełniących różne urzędy w Kościele tarnowskim.

Należy również pamiętać, że biskup nie podejmie posługi na terenie parafii bez uzgodnienia tego wydarzenia z księdzem proboszczem. Dlatego też wierni świeccy, którzy pragną zaprosić biskupa na organizowaną przez nich uroczystość, powinni tę kwestię omówić najpierw z proboszczem, a następnie wraz z nim przedstawić tę sprawę dziekanowi. Jeśli wspólnie uznają, że obecność biskupa jest uzasadniona, to swoje zaproszenie powinni przedstawić w kurii diecezjalnej.

Zatem rozwiązywanie i podejmowanie wszelkich spraw rodzących się na polu życia danego dekanatu, należy rozpoczynać od osoby dziekana.

Kierowani wspólną troską o jak najlepszy kształt życia naszej diecezji, a w niej poszczególnych dekanatów i tworzących je parafii, zawierzamy posługę księży dziekanów Bożej Opatrzności oraz macierzyńskiemu wstawiennictwu Bogarodzicy Maryi i wszystkich patronów diecezji tarnowskiej.

 

Wszystkim diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

Tarnów, 13 listopada 2018 r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2018

Dziś 32 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy świętej o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych. Dziś obchodzimy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Początek centralnych uroczystości o godz. 16:00.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

Pn. Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Wt. Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników

Pt. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

33 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Światowy Dzień Ubogich, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i święto patronalne Ruchu Czystych Serc

Wypominki listopadowe codziennie o 16:30.

W środę kolejna lekcja gry na gitarze o godz. 18:30.

W środę po wieczornej Mszy Świętej, w Kościele spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy na te spotkanie wszystkie nowe osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnoty MI w naszej parafii.

W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Dekoratorskiej Grupy KSM-u - Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W piątek o godz. 18:00 odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży w parafii św. Mikołaja w Lubzinie. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież do wspólnego wyjazdu z KSMem z naszej parafii na to modlitewne spotkanie. Zapisy po każdej Mszy Świętej i u ks. Piotra.

W sobotę w salce na plebani zbiórka o godz. 9:00 tylko dla Aspirantów. Nie będzie natomiast zbiórki dla Ministrantów i Lektorów.

W zakrystii, można zakupić Kalendarz dla Rolników w cenie 20 zł za sztukę oraz kalendarze Misyjne, które zostały zaprojektowane

i wykonane przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego

w Tarnowie, którzy jak co roku w ramach Staży Misyjnych odwiedzili: Peru, Boliwię, Kazachstan i Republikę Środkowoafrykańską. Cena takiego kalendarza to 15 zł za sztukę. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na kolejne wakacyjne Staże Misyjne i rozwój Ogniska Misyjnego

w Seminarium. Serdecznie zapraszamy do zakupu takiego kalendarza.

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii zaprasza wszystkich parafian do wspólnego udziału w akcji 100 x Zdrowaś Maryjo dla Ojczyzny. Zadanie jest proste! Przez 100 dni, począwszy od dzisiaj 11 listopada, aż do 18 lutego (włącznie), spróbujmy w ciągu dnia wygospodarować 17 sekund - tyle nam wystarczy! Znajdźmy wygodne miejsce, skupy się i odmówmy jeden raz "Zdrowaś Maryjo" za naszą Ojczyznę.

Akcja Katolicka z naszej parafii zaprasza wszystkich członków

i chętne osoby z parafii na wyjazd 25.11.2018r. (niedziela) do Tarnowa,

w ramach swojego patronalnego święta ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W programie Msza Święta w tarnowskiej Katedrze po przewodnictwem ks. bp Andrzeja Jeża pasterza naszej diecezji. Więcej informacji i zapisy w zakrystii do końca tygodnia i u ks. Piotra.

Spotkanie DSM: w środę o godz. 15:15  w kościele dla dziewcząt z klas czwartych, a w sobotę o godz. 11:00 dla wszystkich. Pragniemy również poinformować, że w środę 21 listopada w dzień Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny na wieczornej Mszy świętej o godz. 17:00 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Najnowszy, poszerzony 45 numer „Gościa Tarnowskiego” jest w całości (16 stron) poświęcony 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pokazanej przez pryzmat osób, miejsc i wydarzeń z terenu diecezji tarnowskiej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą niedzielę o posprzątanie prosimy kolejne osoby z kolejki.

 

Ogłoszenia pozaparafialne:

 

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica wraz z Grupą Nieformalną „Strażnicy Historii Gminy Dębica” serdecznie zapraszają na finał projektu pt. „Historia Gminy Dębica we wspomnieniach mieszkańców – okruchy dawnych czasów w obiektywie kamery”, który odbędzie się w dniu 15 listopada 2018r. (czwartek), o godz. 16:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu. Wstęp wolny.


PODZIĘKOWANIE ZA ORGANIZACJĘ KWESTY

NA CMENTARZACH NA RZECZ SEMINARIUM

ORAZ ZŁOŻONE OFIARY

 

 

 

Przewielebny Księże Proboszczu,

Czcigodni Księża,

Drodzy Bracia i Siostry,

„I bądźcie wdzięczni!” (Kol 3,15).

Zachęceni przez św. Pawła wypowiadamy serdeczne „Bóg zapłać!” pod adresem Czcigodnych Księży Proboszczów i Współpracowników oraz wszystkich Wiernych Świeckich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie tradycyjnej kwesty na cmentarzach na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. To samo chrześcijańskie słowo wdzięczności kierujemy do wszystkich Ofiarodawców, którzy swoim gestem solidarności zechcieli wesprzeć finansowo nasze Seminarium. Niech Pan obdarzy wszystkich dobroczyńców naszego Seminarium Duchownego błogosławieństwem i obfitością wszelkiego dobra. Wspólnota Seminarium swe podziękowanie wyraża także w modlitwie i Mszy świętej sprawowanej codziennie w intencjach naszych dobroczyńców.

Z braterską więzią w Chrystusie –

ks. Andrzej Michalik

Rektor

Tarnów, 7 listopada 2018 roku

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.11.2018

Dziś 31 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy świętej o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

Pt. Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Sb. Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

32 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.

W niedzielę 11 listopada przypada 100 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski.

Bardzo serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości:

W piątek 09 listopada:

Od godz. 9:00 Bieg Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeźnicy

Godz. 17:00 Wieczornica patriotyczna za ojczyznę połączona z Mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Brzeźnicy.

W niedzielę 11 listopada:

Godz. 16.00 Msza Święta w kościele parafialnym w Brzeźnicy, której przewodniczył będzie Ks. Infułat Władysław Kostrzewa

Ok. godz. 17.30 oddanie Hołdu Poległym za Ojczyznę pod Pomnikiem Niepodległości na Cmentarzu w Brzeźnicy.

Od dzisiejszej niedzieli czytane będą wypominki całoroczne przed Mszami św. o 9.00 i 16.00.

Wypominki listopadowe:

Do końca oktawy, czyli do czwartku, wypominki kilka minut przed Mszą św. wieczorną, po Mszy wieczornej procesja z różańcem w int. wypominanych. Od piątku do końca miesiąca wypominki listopadowe codziennie o 16:30 połączone z modlitwą za zmarłych, a po nich Msza św. o 17:00.

Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego lub cząstkowego. Warunkami jest bycie w stanie łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Przez całą oktawę po wieczornej Mszy św. procesja różańcowa na cmentarz.

W środę kolejna lekcja gry na gitarze o godz. 18:30.

Spotkanie DSM: we środę o godz. 15:15  w szkole dla dziewcząt z klas czwartych, a w sobotę o godz. 11:00 dla wszystkich.

We wtorek i piątek o godz. 19:00 w salce na plebani, spotkanie KSMu, - Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii.

W środę po wieczornej Mszy Świętej i po procesji na cmentarz, obędzie się w salce na plebani spotkanie modlitewne Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy na te spotkanie wszystkie nowe osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnoty AK w naszej parafii.

W czwartek o godz. 17:00 w Kościele parafialnym, comiesięczne spotkanie Formacyjne kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania (tj. Msza Święta i nabożeństwo) z klas III gimnazjum, VIII SP i wyjątkowo w tym miesiącu także, klas VII SP. Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców czcigodnych kandydatów. Aby towarzyszyli swoim dzieciom, na drodze przygotowania do przyjęcia tego ważnego w ich życiu sakramentu, potwierdzającego ich dojrzałość życia chrześcijańskiego i mocną wiarę, do dawania świadectwa miłości wobec Kościoła i Chrystusa.

W sobotę w salce na plebani zbiórka LSO. Na godz. 9:00 zapraszamy serdecznie wszystkich Aspirantów. Na 9:45 Ministrantów. A na godz. 10:45 Lektorów.

W zakrystii, można zakupić kalendarze Misyjne, które zostały zaprojektowane i wykonane przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, którzy jak co roku w ramach Staży Misyjnych odwiedzili: Peru, Boliwię, Kazachstan i Republikę Środkowoafrykańską. Cena takiego kalendarza to 15 zł za sztukę. A dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na kolejne wakacyjne Staże Misyjne i rozwój Ogniska Misyjnego w Seminarium. Serdecznie zapraszamy do zakupu takiego kalendarza.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, za wsparcie corocznej sprzedaży zniczy i świec przez wspólnotę LSO z naszej parafii. Bóg zapłać za każdy zakupiony znicz i hojność. Zachęcamy jeszcze do zakupu ostatnich sztuk zniczy i wkładów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą niedzielę o posprzątanie prosimy kolejne osoby z kolejki.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2018

Dziś 30 Niedziela Zwykła. Rocznica poświęcenia kościoła i Niedziela Synodalna. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Składka na misje przesunięta z niedzieli 21 października.

W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00. O godz. 14:00 na cmentarzu Nieszpory żałobne, modlitwa różańcowa za zmarłych z procesją po cmentarzu. Po zakończeniu procesji (około godz. 15:15) Msza św. Wypominki za zmarłych rozpoczniemy 15 minut przed nieszporami, około godziny 13:45, a następnie będą one kontynuowane w trakcie procesji. Spowiedź z okazji Wszystkich Świętych od poniedziałku do środy od godz. 16:00. Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych będą zbierane na cmentarzu ofiary do puszek przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W zbiórce w tym roku pomagał będzie kleryk Tarnowskiego Seminarium.

W piątek Dzień Zaduszny i I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Sb. I Sobota Miesiąca. O godz. 6:30 Różaniec, o godz. 7:00 Msza św. z kazaniem a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnicy różańca. Dróżki w Zawadzie. Autobus o godz. 14:00.

31 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy świętej o godz. 16:00 procesja na cmentarz.

Od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego lub cząstkowego. Warunkami jest bycie w stanie łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła (w dniach 1 i 2 listopada) lub cmentarza (w dniach 1-8 listopada), Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Przez całą oktawę po wieczornej Mszy św. procesja różańcowa na cmentarz.

Różaniec o godz. 17:00 w tym tygodniu prowadzą:  poniedziałek Akcja Katolicka, wtorek IV Róża Matek, środa Rycerstwo Niepokalanej. Różaniec w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 11:00 prowadzi w listopadzie VIII Róża Matek. Dzieci i młodzież, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych, prosimy jutro o przyniesienie plansz z naklejkami z poszczególnych dni. Bardzo prosimy o podpisanie plansz. Jeśli ktoś naklejał naklejki na zwykłej kartce, może ją również przynieść w poniedziałek.

Od piątku 26 października do poniedziałku 05 listopada na parkingu koło cmentarza ustawiona jest przenośna toaleta Toi Toi. Ze względu na dokonujące się wcześniej niszczenie toalet, będzie ona ustawiona od strony żłobka, gdzie będzie jednocześnie pod zasięgiem monitoringu.

Przypominamy, że  Liturgiczna Służba Ołtarza z naszej parafii, jak co roku, rozprowadza i sprzedaje znicze przy cmentarzu i po każdej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w tę akcję i inicjatywę. Wszystkie zebrane w ten sposób ofiary, zostaną przekazane na rozwój i potrzeby LSO (lektorów i ministrantów) z naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i każdy zakupiony znicz.

Zapraszamy do udziału w Dębickim Pochodzie Świętych, który odbędzie się 31 października dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych jako chrześcijańska alternatywa Hallowen. Wymarsz w strojach świętych i z relikwiami wielu świętych i błogosławionych z kościoła św. Jadwigi o godz. 16.00 przemarsz ulicami naszego miasta do kościoła Matki Bożej Anielskiej. Następnie Eucharystia . Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny osoby starsze do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo wszystkich świętych.

W środę nie będzie lekcji gry na gitarze.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne parafii, które wyniosły     9.690 zł.

Spotkanie DSM: we środę o godz. 15:15  w szkole dla dziewcząt z klas czwartych, a w sobotę o godz. 11:00 dla wszystkich.

Bardzo serdecznie dziękujemy Gminie Dębica za dofinansowanie w kwocie 15.000 zł szyb zespolonych jako warstwy ochronnej witraży.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 złotych.

Bóg zapłać za posprzątanie i ustrojenie kościoła i ofiarę na kwiaty. Nowa kompozycja kwiatowa ułożona zostanie na Wszystkich Świętych. Na najbliższą niedzielę o posprzątanie prosimy kolejne osoby z kolejki.

Ogłoszenia pozaparafialne:

Wójt Gminy Dębica uprzejmie informuje, że Gmina Dębica po wielomiesięcznych staraniach otrzymała dofinansowanie w wysokości 9 milionów złotych na montaż instalacji solarnych na 682 domach prywatnych. Dofinansowaniem zostaną objęci mieszkańcy, u których została przeprowadzona ekspertyza techniczna budynku. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Dębica w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pokój nr 23, lub pod numerem telefonu 14 680 33 21.

Dziś o godz. 13:00 w Hali Sportowej w Pustkowie-Osiedlu odbędzie się Festyn Sportowy, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie chorego Kuby z Pustkowa. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018

Dziś 29 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca składka inwestycyjna. Natomiast składka na misje będzie przesunięta na niedzielę 28 października.

Przeżywamy dziś radość Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Leonarda Klimka. Ks. Leonardowi życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i wiele radości z kapłańskiej posługi.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

Pn. Wspomnienie św. Jana Pawła II.

30 Niedziela Zwykła. Rocznica poświęcenia kościoła i Niedziela Synodalna. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Msza św. o godz. 11:00 będzie comiesięczną Mszą święta dla dzieci.

Różaniec o godz. 17:00 w tym tygodniu prowadzą:  poniedziałek klasa V a, wtorek klasa I b, środa Przedszkolaki, czwartek klasa „0”, piątek DSM, sobota KSM, niedziela Koło Gospodyń Wiejskich. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Niestety mało dzieci i młodzieży uczestniczy w różańcu tłumacząc się brakiem czasu. Bardzo gorąco prosimy, aby włożyć całe serce w wychowanie religijne swoich dzieci.

Od piątku 26 października do poniedziałku 05 listopada na parkingu koło cmentarza ustawiona zostanie przenośna toaleta Toi Toi. Ze względu na dokonujące się wcześniej niszczenie toalet, będzie ona ustawiona od strony żłobka, gdzie będzie jednocześnie pod zasięgiem monitoringu.

Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca z naszej parafii do zapisywania się na XVIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Bobowej, 27 października 2018r. od godz. 10:00-14:00. Jest to dokładnie dzień 20-tej rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. Zapisy od dzisiaj do jutra po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub u ks. Piotra. Serdecznie zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca Matek i Ojców z naszej Parafii do wyjazdu i udziału w tej pielgrzymce.

Spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego w najbliższy czwartek 25 października o godz. 19:00 na plebanii.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie KSM-u w salce na plebani. Zapraszamy bardzo serdecznie młodzież naszej parafii, oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy młodzieżowej w naszej parafii.

W sobotę spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza:

9:00 – Spotkanie dla Aspirantów w salce na plebani. Natomiast o godz. 10:00 spotkanie na Hali Sportowej w Brzeźnicy, dla Ministrantów a o godz. 11:30 dla Lektorów. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że  Liturgiczna Służba Ołtarza z naszej parafii, jak co roku, rozprowadza i sprzedaje znicze przy cmentarzu i po każdej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w tę akcję i inicjatywę. Wszystkie zebrane w ten sposób ofiary, zostaną przekazane na rozwój i potrzeby LSO (lektorów i ministrantów) z naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i każdy zakupiony znicz.

W środę o godz. 18:30 na plebanii kolejna lekcja gry na gitarze.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00.

W tym tygodniu powróciły po renowacji główne elementy stalli prezbiterium. Do tego z najbliższym czasie dołączone zostaną pozostały elementy i bardzo bogate ozdoby wykończeniowie. Ale Już teraz widać, że efekt końcowy będzie doprawdy piękny.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 złotych.

Bóg zapłać za posprzątanie i ustrojenie kościoła i ofiarę na kwiaty. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018

Dziś 28 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Dzień Papieski, z tej okazji zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

Pn. Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Wt. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Śr. Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Czw. Święto św. Łukasza Ewangelisty, święto patronalne Służby Zdrowia

Sb. Wspomnienie św. Jana Kantego

29 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Niedziela Misyjna. Jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca składka inwestycyjna. Natomiast składka na misje będzie przesunięta na niedzielę 28 października.

W najbliższą niedzielę 21 października, na Mszy św. o godz. 11:00, przeżywać będziemy radość Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Leonarda Klimka. Zapraszamy na uroczystą Mszę święta i cieszymy się tym bardziej, że będzie to pierwszy „poważny” jubileusz kapłański w naszej parafii od niepamiętnych lat.

Różaniec o godz. 17:00 w tym tygodniu prowadzą: poniedziałek klasa VIII b, wtorek nauczyciele i pracownicy PSP Brzeźnica, środa klasa V a, czwartek Służba Zdrowia, piątek klasa V b, sobota Margaretki, niedziela Rycerstwo Niepokalanej.

We wtorek przypada 40 rocznica od wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy bardzo serdecznie na uczczenie rocznicy tego historycznego wydarzenia. Z tej okazji wtorkowy Różaniec i Mszę Świętą poprowadzą w tym dniu Nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły noszącej imię naszego wielkiego rodaka.

W środę po wieczornej Mszy Świętej, ok. godz. 18:30 w salce na plebani, odbędzie się spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej i Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich serdecznie.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie KSM-u w salce na plebani. Zapraszamy bardzo serdecznie młodzież naszej parafii, oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy młodzieżowej w naszej parafii.

W sobotę spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza:

9:00 – Spotkanie dla Aspirantów w salce na plebani. Natomiast o godz. 10:00 spotkanie na Hali Sportowej w Brzeźnicy, dla Ministrantów a o godz. 11:30 dla Lektorów. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że  Liturgiczna Służba Ołtarza z naszej parafii, jak co roku rozprowadza i sprzedaje znicze. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w tą akcję i inicjatywę. Wszystkie zebrane w ten sposób ofiary, zostaną przekazane na rozwój i potrzeby LSO (Lektorów i ministrantów) z naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i każdy zakupiony znicz.

Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca z naszej parafii na XVIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Bobowej w dniu 27 października 2018r. o godz. 10:00. Jest to dokładnie dzień 20-tej rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. Zapisy na wyjazd w zakrystii lub u ks. Piotra. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11:00.

W środę o godz. 18:30 na plebanii kolejna lekcja gry na gitarze.

Bardzo serdecznie dziękujemy za prace przy wyrównaniu terenu i posadzeniu nowej trawy w ogrodzie koło plebanii. Dziękujemy Firmie Transkopf za przywiezienie ziemi, panu Januszowi Kucharskiemu za pracę koparką, panu Arkadiuszowi Soleckiemu za trawę i nawozy, panu Stanisławowi Rogowskiemu z rodziną za posianie i prace pielęgnacyjne, a naszym lektorom za przygotowanie terenu pod siew.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 złotych.

Bóg zapłać za posprzątanie i ustrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.

 

Ogłoszenia pozaparafialne:

 

Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadkami sp. z o.o. w Paszczynie w dniach 15-17 października  2018 r.  godz. 9:00 – 17:00 organizuje zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych opon. Wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie oddać w/w odpady w siedzibie Spółki – Paszczyna 62B.

 

Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym

Drodzy Diecezjanie!

Gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które od października rozpoczęło kolejny rok swojej działalności. W ramach tegorocznych wykładów zostaną omówione poszczególne sakramenty Kościoła.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 17.30, a także powtarzane w poniedziałki o godz. 19.00. Wykłady będą również zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Usilnie zachęcam do skorzystania z tej niezwykle cennej oferty oraz do osobistej regularnej lektury Pisma Świętego. Wszystkim Słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie.

W tym duchu udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2018

Dziś 27 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic Różańca.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

Sb. Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

W sobotę 13 października przeżywać będziemy ostatnią w tym roku procesję Fatimską. O godz. 17:00 Msza św. w kościele, a następnie procesja, podczas której odmawiać będziemy Różaniec. Procesja będzie przechodzić ulicami Szkolną, Metalową i Wałową. Bardzo prosimy Straż Pożarną o pomoc w zabezpieczeniu procesji. Prosimy o przyniesienie na procesję zabezpieczonych lampionów. Grupy do niesienia figury będziemy zapowiadać w trakcie procesji. Liturgiczną Służbę Ołtarza prosimy o przygotowanie liturgii, a Dziewczęcą Służbę Maryjną o pomoc w prowadzeniu modlitwy.

28 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Jest to również Dzień Papieski, z tej okazji zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W niedzielę przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Z okazji tego święta wszystkim pracownikom szkoły życzymy, aby podejmowany trud na rzecz wychowania kolejnych pokoleń był wsparty wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II – patrona naszej szkoły, a także dziękujemy za pracę na rzecz dzieci i młodzieży.

Różaniec o godz. 17:00 w tym tygodniu prowadzą: poniedziałek klasa II a, wtorek klasa II b, środa klasa III, czwartek klasa IV a, piątek klasa IV b, niedziela III i VI Róża Matek. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia jak co roku wykonanych przez siebie własnoręcznie różańców.

Spotkanie DSM z klas czwartych i wszystkich nowych kandydatek we wtorek o godz. 14:30 w szkole. W sobotę o godz. 11:00 na plebanii spotkanie tylko dla tych dziewcząt z DSM, które recytują na Akademii z okazji 100-lecia Niepodległości.

W środę o godz. 18:30 na plebanii kolejna lekcja gry na gitarze.

W środę po wieczornej Mszy Świętej, ok. godz. 18:30 w Kościele, odbędzie się spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie nowe chętne osoby, które pragnęłyby być członkami i należeć do Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie KSM-u w salce na plebani. Zapraszamy bardzo serdecznie młodzież naszej parafii, oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy młodzieżowej w naszej parafii.

W sobotę spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza:

9:00 – Spotkanie dla Aspirantów w salce na plebani. Natomiast o godz. 10:00 spotkanie dla Ministrantów oraz o godz. 10:45 dla Lektorów. Serdecznie zapraszamy.

Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje wyjazd na X Marsz dla Życia i rodziny, który odbędzie się 14.10.2018r. (niedziela) w Tarnowie. Rozpocznie się on Mszą Świętą o godz. 12:00 w Katedrze Tarnowskiej. Następnie o 13:00 nastąpi przemarsz ulicami Tarnowa, a o godz. 15:00 przy parafii bł. Karoliny nastąpi zakończenie marszu i dla wszystkich będzie posiłek po którym nastąpi patriotyczne śpiewanie pieśni. Zachęcamy wszystkich parafian do wyjazdu i wyrażenia swojego ,,Tak” dla życia i rodziny, najważniejszych wartości życia ludzkiego. Zapisy i więcej szczegółów w zakrystii lub u ks. Piotra.

Od jutra, tj. poniedziałku, Liturgiczna Służba Ołtarza z naszej parafii, jak co roku, zaczyna sprzedaż zniczy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w tą akcję i inicjatywę. Wszystkie zebrane w ten sposób ofiary zostaną przekazane na rozwój i potrzeby LSO (lektorów i ministrantów) z naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę i każdy zakupiony znicz.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 21 października, na Mszy św. o godz. 11:00, przeżywać będziemy radość Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Leonarda Klimka. Zapraszamy na uroczystą Mszę święta i cieszymy się tym bardziej, że będzie to pierwszy „poważny” jubileusz kapłański w naszej parafii od niepamiętnych lat.

Można składać kartki na wypominki całoroczne i listopadowe.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Promyczka Dobra”. Przypominamy, że w zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolnika.

Bóg zapłać za posprzątanie i ustrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.


Komunikat w związku z Marszem dla Życia i Rodziny

Drodzy Diecezjanie!

Życie ludzkie jest wartością, którą człowiek powinien wciąż na nowo odkrywać i nią się fascynować. Cud życia zapoczątkowany w rodzinie, także w rodzinie chce znaleźć swoje właściwe miejsce. Dlatego tak bardzo ważne jest, abyśmy z należytą troską przyjmowali każde życie i towarzyszyli rodzinom, w których to życie pragnie się rozwijać.

Niech wyrazem naszego przywiązania do tych wartości będzie udział w X Marszu dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbędzie się 14 października

w Tarnowie. Będzie to także XVIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem

„Promieniowanie ojcostwa”. Obchody tych wydarzeń rozpoczniemy Mszą świętą sprawowaną w Bazylice Katedralnej o godz. 12.00. Następnie wyruszymy w marszu ulicami Tarnowa w kierunku kościoła pw. bł. Karoliny.

Serdecznie zapraszam na to wydarzenie małżeństwa i rodziny naszej diecezji

oraz ruchy i stowarzyszenia o charyzmacie rodzinnym zaś wszystkich Diecezjan zachęcam w tym dniu do szczególnej modlitwy – zwłaszcza różańcowej – w intencji rodzin, małżeństw i każdego poczętego życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018

Dziś 26 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Niedziela Synodalna.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

Pn. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła.

Wt. Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

Czw. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. I Czwartek Miesiąca. Od godz. 16:00. Godzina Święta połączona z nabożeństwem I Czwartkowym (modlitwą o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne) oraz Spowiedź Święta.

W I czwartek miesiąca spotkanie Formacyjne kandydatów do Bierzmowania z klas VIII SP i III gimnazjum, na którym kandydaci złożą uroczyste deklaracje potwierdzające ich osobistą wolę i chęć przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców czcigodnych kandydatów, aby towarzyszyli swoim dzieciom, na tym już bezpośrednim etapie przygotowania do przyjęcia tego ważnego w ich życiu sakramentu, potwierdzającego ich dojrzałość życia chrześcijańskiego i mocną wiarę do dawania świadectwa miłości wobec Kościoła i Chrystusa.

Pt. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. I Piątek Miesiąca. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Spowiedź od godz. 16:00. Składka na misje. W I Piątek miesiąca zapraszamy również Róże Różańcowe dzieci i młodzieży do zmiany tajemnic na nabożeństwie o godz. 17:00. W I piątek miesiąca spotkanie Formacyjne dla uczniów klas VII SP, przygotowujących się do egzaminu i przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie rodziców.

I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie: różaniec 06:30; Msza św. z homilią, rozważanie tajemnicy różańcowej po Mszy św. Dróżki Różańcowe w Zawadzie. Autobus o godz. 14:00.

27 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Odpust w Paszczynie.

Jutro rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe o godz. 17:00. Różaniec będzie odmawiany również codziennie rano o godz. 6:30. Kto nie może przyjść na nabożeństwo różańcowe do kościoła, zachęcamy do modlitwy w domach, w rodzinach. Różaniec o godz. 17:00 w tym tygodniu prowadzą: poniedziałek klasa VI, wtorek klasa III Gim., środa klasa VIIa, czwartek klasa VIIIa, piątek klasa VIIb, nie dziela Rada Parafialna. W gablocie wywieszona jest lista do prowadzenia Różańca, prosimy Róże Różańcowe i grupy parafialne o wpisywanie się w zakrystii. Msza święta po Nabożeństwie Różańcowym około godziny 17:30. Różaniec w niedzielę o godz. 10:30 prowadzi w październiku siódma Róża Matek.

W środę o godz. 18:00 w salce na plebani spotkanie modlitewne Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie nowe chętne osoby, które pragnęłyby być członkami i należeć do Akcji Katolickiej w naszej parafii.

W środę o godz. 18:30 na plebanii kolejna lekcja gry na gitarze.

W piątek o godz. 19:00 spotkanie KSM-u w salce na plebani. Zapraszamy bardzo serdecznie młodzież naszej parafii, oraz wszystkich chętnych.

W sobotę spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza:

9:00 – Spotkanie dla Aspirantów w salce na plebani. Natomiast o godz. 10:00 spotkanie dla Ministrantów na hali sportowej w PSP w Brzeźnicy oraz o godz. 11:30 dla Lektorów. Serdecznie zapraszamy.

Równie w sobotę o godz. 11:00 w salce na plebani spotkanie Formacyjne dla DSM-u. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy także starsze dziewczęta z DSM-u do udziału w Nabożeństwie I soboty miesiąca.

Akcja Katolicka organizuje wyjazd w niedzielę 14 października na X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

W sobotę w parafii Lubzina rozpoczyna się katechizacja przedmałżeńska.

Można składać kartki na wypominki całoroczne i listopadowe.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za posprzątanie i ustrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.09.2018

Dziś 25 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

Czw. Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

Pt. Wspomnienie św. Wacława, męczennika.

Sb. Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

26 Niedziela Zwykła. Niedziela Synodalna. Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

Msza święta o 11 będzie mszą świętą dla dzieci.

Bóg zapłać za ofiary na misje w Peru, które wyniosły 3.430 zł i 120 USD. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne parafii, które wyniosły 8.579 zł i 20 euro.

We wtorek o godz. 19:00 w sali na plebani spotkanie rodziców dzieci z klasy trzeciej przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

W środę o godz. 19:15 w sali na plebanii kolejna lekcja gry na gitarze.

W czwartek o godz. 19:00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej i Grupy Synodalnej.

W piątek o godz. 19:00 w sali na plebanii spotkanie KSM.

W piątek i sobotę wyjazd formacyjno-modlitewny do Głobikowej starszej grupy dziewcząt z DSM. Zaś młodszą grupę DSM zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebani.

Rozpoczęcie nabożeństw Różańcowych od poniedziałku 1 października.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery czasopism misyjnych. Przypominamy również, że w zakrystii są do nabycia „Kalendarze rolnika” na rok 2019.

Bóg zapłać za posprzątanie i ustrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018

Dziś 24 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka inwestycyjna. Dziś odpust w Pustkowie. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś również rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Z tej okazji gościmy Siostry Służebniczki, które pragną przybliżyć nam tematykę wychowania na bazie Pisma Świętego.

W liturgii w tym tygodniu przeżywamy:

Wt. Wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu przypada patronalne święto młodzieży polskiej.

Czw. Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników.

Pt. Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

25 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W środę o godz. 19:15 pierwsza powakacyjna lekcja gry na gitarze dla tych, którzy uczęszczali na lekcje przed wakacjami i chcą dalej kontynuować naukę.

W środę również, po wieczornej Mszy Świętej, o godz. 19:00 w salce na plebani spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej i Rycerstwa Niepokalanej. Gościem specjalnym tego spotkania będzie nasz Ksiądz Proboszcz, który opowie i da świadectwo z 8 letniej pracy misyjnej w Peru. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie nowe osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnoty Akcji Katolickiej i Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii.

W piątek o godz. 19:00 w salce na plebani, odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej, w czasie którego nastąpi powołanie i utworzenie w naszej parafii Oddziału KSM-u – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którego głównym celem jest pobudzenie naszej młodzieży do działania i pełnego zaangażowania się w życie parafii, stworzenie prawdziwej wspólnoty działania, modlitwy i pogłębienia osobistej więzi z Bogiem, Kościołem, parafią i z innymi młodymi rówieśnikami. Szczególnie zapraszamy na to spotkanie i liczymy na obecność młodzieży z klasy VII, VIII, III Gim., szkół średnich i zawodowych a także młodzieży studiującej i pracującej. Młodość to piękny czas. Dlatego nie zatrzymujmy go dla siebie, lecz podzielmy się nim z innymi i pozwólmy się innym ubogacić tym co sami posiadamy i mamy w sobie najlepszego.

W sobotę w salce na plebani Zbiórka LSO. Na godz. 9:00 zapraszamy serdecznie wszystkich chłopców z klas IV SP, który chcieli by zostać Ministrantami LSO w naszej parafii. Natomiast na 9:45 zapraszamy na spotkanie Ministrantów. A o 10:30 zapraszamy Lektorów.

W sobotę o godz. 11:00 w salce na plebani spotkanie DSM-u. Zapraszamy wszystkie dziewczęta, a w sposób szczególny najmłodsze dziewczynki, z klas II, III i IV szkoły podstawowej, które chciałyby dołączyć do szeregów DSM-u w naszej parafii i stać się córkami Maryi. Liczymy na pomoc rodziców, którzy z pewnością zachęcą i pomogą przyjść swoim córkom na to spotkanie DSM.

W sobotę 22 września o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie w altance przy grillu dla narzeczonych i nowożeńców. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Natomiast w niedzielę spotkanie popielgrzymkowe grupy numer 13 świętego Dominika Savio. Spotkanie rozpocznie się w kościele Mszą święta o godz. 16:00, a po Mszy świętej spotkanie w altance i ogrodzie parafialnym.

W zakrystii, można zakupić Kalendarz dla Rolników na 2019r. w cenie 20 zł za sztukę. Serdecznie zapraszamy do zakupu takiego kalendarza.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za posprzątanie i ustrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na najbliższą niedzielę prosimy o tę posługę kolejne osoby z kolejki.

Ogłoszenia pozaparafialne:

Poradnia Specjalistyczna ARKA serdecznie zaprasza na konferencję „Kryzys w małżeństwie – i co dalej?”, która odbędzie się w sobotę 22 września w godz. 9:00 – 12:00 w Dębicy w domu katechetycznym w parafii św. Jadwigi. Zgłoszenia pod numerem 695 571 440. Szczegóły na plakacie.

W imieniu organizatorów Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica serdecznie zaprasza do Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu w dniu 21 września 2018r. o godz. 18:30 na wspólne czytanie powieści Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie” w ramach corocznej, ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tradycyjnie oprawę artystyczną przygotowała grupa Teatralno-Kabaretowa „Żaba”.