Święta

Środa, X Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Kościół Parafialny

Prośba o modlitwę

Twoje światło w Fatimie

Dzisiaj jest

środa,
19 czerwca 2019

(170. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
914543

Zegar

Betlejem

Betlejem to miasteczko zbyt małe

blisko Jeruzalem położone

teraz prze Narodziny już znane

oto przed świtem przebudzone

 

Prości pasterze łunę dostrzegli

wydało się im to nader dziwne

bydełka swego tam strzegli

słyszeli Aniołów słowa cudne

 

Szybko do Bettlejem przybieżeli

zobaczyli Maryję z Dzieciątkiem

zadziwieni co tam już ujrzeli

w szopie uznali Dziecię Paniątkiem

 

Odeszli stamtąd pełni wesela

radości pewni że Bóg ich wybrał

w sercach grała anielska kapela

Odkupienia szybkości bieg przybrał.

ks. T. Kalicki

 

 

Zbiórka elektroodpadów na misje

W czwartek 16 listopada o godz. 10:30 będzie miała zbiórka elektroodpadów, z których dochód przeznaczony będzie na misje. Prosimy, aby elektroodpady przywieźć jak najwcześniej na parking koło kościoła, aby panowie mieli czas na ich spakowanie.

Spotkanie popielgrzymkowe

Serdecznie zapraszam na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się 19.11.2017r. w Domu Generalnym Sióstr Służebniczek w Dębicy przy ul. Bojanowskiego, o godz. 18:00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., po której nastąpi rys historyczny, a następnie spotkanie przy stole, oglądanie zdjęć i dzielenie się wspomnieniami.

X. Piotr

Zobacz koniecznie Z Pamiętnika Pielgrzyma

Wspomnienia z pielgrzymki

Wersja do pobrania

Wspomnienia z pielgrzymki - wersja PDF

Powrót

Czyszczenie Pomnika Niepodległości.

W ubiegłym tygodniu na Cmentarzu Parafialnym został wyczyszczony Pomnik Niepodległości. Dziękujemy firmie Chembud Dębica za nieodpłatne  wykonanie usługi.

Konserwacja Pomnika Niepodległości

Powrót

Wyniki wyborów do Rady Parafialnej

Komisja Skrutacyjna po podliczeniu glosów ogłosiła, że spośród 20 kandytdatów do nowej Rady Duszpasterskiej zostały wybrane nastepujące osoby:

I Sławomir Sulisz - 132

II Wiesław Siwiec - 119

III Krzysztof Gaweł - 87

IV Jan Halwa - 56

V Jan Miler - 52

VI Grzegorz Więch - 48

VII Krzysztof Górecki - 46

VIII Magdalena Piękoś - 37

IX Renata Różak - 36

X Janusz Kucharski - 36

Procesja Fatimska po drogach parafii-zaproszenie

W piątek 13 października przeżywać będziemy ostatnią w tym roku procesję fatimską. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 16:30 w kościele, odmówimy radosną częścią różańca, o godz. 17:00 Msza św., a następnie procesja, podczas której odmówimy część bolesną i chwalebną. Procesja będzie przechodzić ulicami Szkolną, Metalową i Wałową. Straż Pożarną bardzo prosimy o pomoc w zabezpieczeniu procesji. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie zabezpieczonych lampionów. Grupy do niesienia figury będziemy zapowiadać w trakcie procesji. Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w procesji i pomoc w prowadzeniu modlitwy Dziewczęcą Służbę Maryjną.

ZAPRASZAMY

Prace modernizacyjne przy murze oporowym

W związku z pracami modernizacyjnymi  na terenie naszej parafii zostało  wykonanie czyszczenia muru oporowego przy  naszym Kościele oraz zadaszenia muru z cegły. W ramach usługi wykonane zostało czyszczenie muru z zastosowaniem profesjonalnych środków biodegradowalnych.

Rada Duszpasterska składa serdeczne podziękowania firmie Chembud Dębica Sp.J za nieodpłatne wykonanie usługi.

Remont muru

Powrót

WYBORY DO RADY DUSZPASTERSKIEJ

W najbliższą niedzielę 15.10 wybory do Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zgłaszanie kandydatur do Rady. Ilość nazwisk przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zgłoszonych zostało 35 kandydatów. Do Rady Duszpasterskiej wybieramy między 6 a 10 członków. Do nich dochodzą członkowie „z urzędu” i z „nominacji”. W naszej parafii wobec tak dużej ilości kandydatów wybierać będziemy 10 członków. Na jedno miejsce według regulaminu nie może być w wyborach więcej niż dwie osoby. O kandydaturach w przypadku tak dużej ilości zgłoszeń jak np. w naszej parafii decyduje ilość zgłoszeń danej osoby. Według tego kryterium na listę weszły następujące osoby:

Boryńska Danuta

Charchut Jan

Gaweł Krzysztof

Górecki Krzysztof

Halwa Jan

Kania Tomasz

Kochowski Dominik

Kucharski Janusz

Maryniak Dorota

Maź Jan

Miler Jan

Piekoś Magdalena

Pietrzyk Maria

Różak Renata

Siwiec Wiesław

Sulisz Andrzej

Sulisz Sławomir

Tyksiński Andrzej

Wepsięć Lesław

Więch Grzegorz

Dla informacji podajemy również ilość pozostałych zgłoszonych osób:

Biruś Janina

Drozd Agnieszka

Drozd Grzegorz

Hamela Stanisław

Kipa Józef

Kitrys Teresa

Panek Ewa

Pęcak Bożena

Pęcak Marek

Skrzypek Paweł

Stachnik Wiesława

Świątek Janina

Żurek Lech

 

Zgłoszeni również zostali:

Kania Jerzy (wchodzi w skład Rady z „urzędu” jako nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej)

Kania Agnieszka (do Rady pomimo większej ilości zgłoszeń wchodzi z tzw. „mianowania”)

 

Kartki do głosowania pobieramy dziś od ministrantów a oddajemy za tydzień w niedzielę 15 października. Każda osoba pełnoletnia może oddać tylko jedną wypełnioną kartkę, można również złożyć kartkę wypełnioną przez osobę chorą, w podeszłym wieku lub osobę, która w najbliższą niedzielę jest na wyjeździe. Pamiętajmy jednak: każda osoba może wypełnić tylko jedną kartkę, na której zakreśla obowiązkowo dwóch kandydatów znaczkiem „x” postawionym przy nazwisku.

„Pożegnanie lata 2017 u Pana Boga w altance”

W ostatnią wrześniową niedziele po raz pierwszy w naszej wspólnocie kościoła odbyło się pożegnanie lata w parafialnym ogrodzie przy plebani. Pogoda dla nikogo nie była zadowalająca, jednak dużo osób przybyło na grilla.

Do jedzenia były przepyszne kiełbaski, które wspólnie przygotowali Pan Andrzej- kościelny wraz z Panem Sławkiem Suliszem. Do jedzenia były jeszcze placki, słodycze oraz ciastka, które wszystkim smakowały, szczególnie makowiec.  Do picia było wiele zimnych napoi m.in. pepsi, woda mineralna itp. Ale tez nie brakło ciepłej herbaty oraz mocnej kawy.

Pomimo tego, że padało dzieci nie rezygnowały z zabaw i atrakcji, które były dostępne podczas imprezy. Dzieciom nie przeszkadzała pogoda do grania w piłkę nożną co więcej grali w nią z wielkim uśmiechem na twarzy. Inne dzieci jednak wolały wspinaczkę po linie, która została umieszczona  między drzewami. Jedną z atrakcji, było przeciąganie liny, gdzie rywalizowały dziewczyny na chłopaków…. Wygrali chłopcy.

Taka pogoda była dla młodzieży i dorosłych okazją do wspólnej rozmowy i lepszego poznania się.

Całą imprezę ubogacała muzyka naszego Księdza Piotra i duża dawka energii oraz radości naszego Proboszcza, którą było widać z daleka.

„Bardzo mi się podoba ten piknik! Kiedy będzie następny?” – zapytała mała Ola Księdza Proboszcza. „W planie jest Powitanie wiosny” – tenże odpowiedział. A na to Ola pełna zdziwienia zaprotestowała: „A powitanie zimy?”.

Do następnego spotkania, tzn. „powitania”.

Monika Kuczkowska

Brzeźnica sportem stoi

 

Nie da się ukryć, że Brzeźnica sportem stoi. Nie spotka ci tu żadnego, co by do piłki rodzaju każdego nie miał takiego usposobienia jako pszczoła do nektaru nawykła. Stąd mając na uwadze prawdę, że nasz zastęp ministrantów i lektorów, a i dziewczęta Maryi oddane, tak się w parafii udzielają ochoczo, że nie sposób im zbiórki, raz na czas jaki, zamienić na prawdziwe ćwiczenie nie procesyjnych roszad, ale piłkarskich forteli. Powziąwszy tę myśl Siostra Agnieszka i ksiądz Piotr zaprosili znaną i lubianą w Brzeźnicy panią Sylwię, co tytułami trenerskimi od samego UEFA obdarzona jest. I tak 27 maja na szkolnym „orliku” niezwyczajna kościelnej formacji zbiórka się odbyła. Na zakończenie podano dla ciała ochłody – lody, wierząc w to, że serca młode, do przekory przysposobione, jeszcze bardziej dla Bożej służby będą rozgrzane!

Trening LSO i DSM

Powrót

U Pana Boga w altance- parafialny grill.

 

W dniu 21 maja br. odbył się pierwszy w historii grill parafialny w nowej altance. Grill został zorganizowany przez grupę młodzieżową i Liturgiczną Służbę Ołtarza, a mistrzami sztuki pieczenia kiełbasek zostali Pan Andrzej – kościelny i Pan Sławomir Sulisz.

Uroczystości trwały już od samego rana. O godz. 9;00 odbyła się uroczysta  Msza św. dedykowana młodzieży, której przewodniczył ks. Mariusz Katarzyński. Po uroczystej celebrze odbyło się poświęcenie altanki parafialnej i nadanie jej imienia: „ U Pana Boga w altance”.

Natomiast po mszy św. o godz.  16;00 odbył się długo oczekiwany grill, na którego czekały z niecierpliwością dzieci, młodzież jak i dorośli.  Na początku była ciepła kiełbaska oraz wiele innych smakołyków. .. Od samego początku nikt się nie nudził, wręcz przeciwnie,  atmosfera była cudowna.  Było wiele przeróżnych atrakcji, np. lina, po której trzeba było przejść bez trzymanki. Nie mogło też  zabraknąć ulubionego sportu, czyli piłki nożnej, którą prowadziła Pani Sylwia Bal. Była również siatka, która dziewczęta uwielbiają. Te wszystkie wspaniałe chwile zostały uchwycone przez naszego księdza Piotra , który był uradowany, robiąc zdjęcia oraz puszczając muzykę, która nadawała wspaniały klimat imprezie. Ks. Proboszcz główny gość programu był przeszczęśliwy widząc ile młodzieży przyszło na grilla i bawił się razem ze wszystkimi.

Imprezę zakończył Apel Jasnogórski, odśpiewany przez młodzież.

Monika Kuczkowska

Altanka-grill

Powrót

Wizyta ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego

 

W piątek 5 maja br. ZS w Brzeźnicy po raz kolejny obchodził dzień patrona szkoły. Swoją obecnością w ten piękny dzień zaszczycił nas abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. Wieloletni sekretarz naszego kochanego rodaka jak i patrona Jana Pawła II. Cała szkoła, grono pedagogiczne, księża, siostry zakonne, jak również zaproszeni goście zebrali się w kościele na Mszy Świętej, której przewodniczył arcybiskup. Podczas Eucharystii zostało włączonych do grona lektorów pięciu ministrantów. Po uroczystej celebrze nastąpiła procesja do szkoły, gdzie dzieci i młodzież na progu jej budynku w strojach ludowych i szlacheckich przywitały naszego gościa chlebem i solą. Po uroczystym przywitaniu spotkanie przeniesiono na naszą salę gimnastyczną.

Metropolita podzielił się z nami świadectwem o świętości Jana Pawła II o jego modlitwie i miłości do Matki Bożej oraz o tym co najbardziej lubił ojciec św. robić. Ojciec św. najbardziej lubił czytać oraz chodzić po górach. Kochał góry, jazdę na nartach oraz pływanie.

Arcybiskup podzielił się z nami również swoim osobistym doświadczeniem z czasu, gdy był sekretarzem naszego patrona. Odpowiadał również na nasze pytania. Po wygłoszonym świadectwie, wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym oraz konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Tą piękną uroczystość zakończyła sztafeta papieska, która odbyła się na boisku lekkoatletycznym.

Wizyta abpa Mokrzyckiego pozostawiła wiele wrażeń i emocji, które do dziś wspominamy. Bił od niego ogromny spokój, ciepło oraz nieskazitelna radość.

Monika Kuczkowska

Wizyta M. Mokrzyckiego

Powrót

Program Triduum Paschalnego

Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Eucharystii

18.00 – Uroczysta Msza św.

Wielki Piatek – Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa

17.30 – Droga Krzyżowa

18.00 Liturgia Wielkiego PiątkuAdoracja do 24:00Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna (osobista)

22.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez lektorów23.00 – Różaniec – część Bolesna

W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły każdego między 18 i 60 rokiem życia (3 posiłki w ciągu dnia, dwa lekkie i jeden do syta). Natomiast każdego, kto ukończył 14 rok życia, obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowujmy jednak post niezależnie od wieku i uczmy tego dzieci.

Przy adoracji Krzyża składane są ofiary przeznaczone na Ziemię Świętą. Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny.

Wielka Sobota – Dzień rozważania męki i śmierci Chrystusa

Poświęcenie pokarmów: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00

Pamiętajmy o adoracji Pana Jezusa w grobie przy nawiedzeniu kościoła z okazji święcenia pokarmów.

W Wielką Sobotę w godz. 13.00 – 15.00 przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła.      

20.00 - Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy o przyniesienie z domu na Liturgię Wigilii Paschalnej świec, które zapalimy podczas procesji do kościoła z nowo poświęconym paschałem i na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

6.00 - Procesja Rezurekcyjna i Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

Program rekolekcji szkolnych

 

PROGRAM REKOLEKCJI dla klas 1-3 SP

Poniedziałek   (9.45-ok. 12.15)

9.45-10.45 w SZKOLE

9.45 – wspólny śpiew w jednej sali

10.15 – film o Matce Bożej Fatimskiej na jednej Sali

Przejście do KOŚCIOŁA

11.00 - konferencja w kościele dla klas 1-5 SP

11.30 – Przygotowanie do liturgii i wspólna Eucharystia z Gimnazjum

Wtorek (9.45-ok.12.15)

9.45 – 10.45 w SZKOLE

Wspólne wykonanie tańca o Janie Pawle II

W klasach, każda klasa osobno wspólnie wykonuje jedną pracę – plakat o Matce Bożej Fatimskiej – konkurs na najładniejszą pracę zespołową

Przejście do KOŚCIOŁA

11.00 - konferencja w kościele dla klas 1-5 SP

11.30 – Przygotowanie do liturgii i wspólna Eucharystia z Gimnazjum

Środa – dzień wolny od zajęć.

10.00 - w kościele spowiedź i konferencja dla klas trzecich. Wieczorem Eucharystia


 

PROGRAM REKOLEKCJI dla klas 4-5 SP

Poniedziałek   (9.45-ok. 12.15)

9.45-10.45 w SZKOLE

9.45 – film o Matce Bożej Fatimskiej na jednej sali

10.15 –wspólny śpiew w jednej sali

Przejście do KOŚCIOŁA

11.00 - konferencja w kościele dla klas 1-5 SP

11.30 – Przygotowanie do liturgii i wspólna Eucharystia z Gimnazjum

Wtorek (9.45-ok.12.15)

9.45 – 10.45 w SZKOLE

Familiada o Janie Pawle II i Matce Bożej Fatimskiej - na jednej Sali + taniec o Janie Pawle II

Przejście do KOŚCIOŁA

11.00 - konferencja w kościele dla klas 1-5 SP

11.30 – Przygotowanie do liturgii i wspólna Eucharystia z Gimnazjum

Środa – dzień wolny od zajęć.

10.00 - w kościele spowiedź i konferencja

17.00 Eucharystia na zakończenie rekolekcji


 

PROGRAM REKOLEKCJI dla klas 6 SP i GM

Poniedziałek   (10.00-ok. 12.45)

10.00-11.20 w SZKOLE

10.00 – Film o Matce Bożej Fatimskiej na jednej Sali + dyskusja

11.20 – przejście do KOŚCIOŁA

11.30 – Przygotowanie do liturgii i wspólna Eucharystia z Gimnazjum

12.15 - Konferencja w kościele dla klas 6 SP i GM

Wtorek (9.45-ok.12.15)

10.00 - Taniec o Janie Pawle II i świadectwo p. Sylwii Bal – „Narodowy Model Gry” -  trening sportowy na sali gimnastycznej

11.20 – przejście do KOŚCIOŁA

11.30 – Przygotowanie do liturgii i wspólna Eucharystia z Gimnazjum

12.15 - Konferencja w kościele dla klas 6 SP i GM

Środa – dzień wolny od zajęć.

10.00 - w kościele konferencja i spowiedź

17.00 - Eucharystia na zakończenie rekolekcji.

 


Program Rekolekcji Wielkopostnych

 

Niedziela – 02 kwietnia

7.00 – Msza św. z kazaniem dla Ojców i Matek ( w tym Róż Różańcowych)

9.00 – Msza św. z kazaniem dla młodzieży

11.00 - Msza św. z kazaniem dla dzieci. Zmiana tajemnic różańcowych.

15.15 – Droga Krzyżowa

16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

Poniedziałek – 03 kwietnia

8.00 – Msza św. dla wszystkich

11.30 – Msza św. dla Zespołu Szkół

17.00 – Msza św. dla wszystkich

Wtorek – 04 kwietnia

8.00 – Msza św. dla wszystkich

11.30 – Msza św. dla Zespołu Szkół

17.00 – Msza św. dla wszystkich

Środa – 05 kwietnia (dzień spowiedzi)

8.00 – Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych

Spowiedź: 9.00 – 10.00 (10.00 – 10.30 przerwa)

10.00 Nauka dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół

Spowiedź 10.30 – 12.00 (przerwa do 14.00)

Spowiedź 14.00 – 15.30 (przerwa 15.30-16.00)

Spowiedź 16.00 – 17.00

17.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich. Zakończenie rekolekcji.

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 2 IV i potrwają do środy 05 IV. Szczegółowy plan podamy w najbliższym czasie.

Piłkarski sukces ministrantów i lektorów

We  rozgrywkach piłki halowej LSO dekanatu Pustków-Osiedle nasi ministranci w swojej kategorii oraz lektorzy w kategorii szkół średnich zajęli pierwsze miejsca, awansowali do następnego etapu i przywieźli dwa puchary. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. A młodzieży z Brzeźnicy, która kibicowała wczoraj w Pustkowie-Osiedlu naszym piłkarzom dziękujemy za obecność i miłą atmosferę

Turniej LSO

Powrót

Caritas Parafialny

Prosimy o finansowe wsparcie naszych inicjatyw.

Konto

Bank Spółdzielczy w Ropczycach

Parafia Rzymsko-Katolicja p.w.św Jana Chrzciciela

Brzeźnica, ul Wałowa 3

39-207 Brzeźnica

73 9171 0004 0071 9377 2000 0030

Z dopiskiem CARITAS.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Posłuchaj on line

 

Przekaż 1%

1% podatku to 100% serca

Wesprzyj akcję

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć


Pogoda