Niedziela, XVI Tydzień zwykły

21 lipca 2019

921989

Rycerstwo Niepokalanej w Brzeźnicy

Rycerstwo Niepokalanej jest stowarzyszeniem założonym przez świętego Maksymiliana Marię Kolbego 16 października 1917 roku. Rozwija się ono – pomimo różnorakich trudności – na całym świecie, także w diecezji tarnowskiej. Program stowarzyszenia trafnie i syntetycznie ujmuje Dyplomik Rycerstwa Niepokalanej:

CEL: Starać się o nawrócenie grzeszników i tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa, zwłaszcza o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła, o zjednoczenie chrześcijaństwa oraz o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.

WARUNKI:

1. Oddać się całkowicie Niepokalanej jako narzędzie w Jej macierzyńskich rękach.

2. Nosić Cudowny Medalik.

3. Wpisać się do księgi Rycerstwa w siedzibie kanonicznie założonej.

ŚRODKI:

1. W miarę możności odmawiać codziennie akt strzelisty do Niepokalanej: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie”.

2. Wykorzystać dla sprawy Niepokalanej wszystkie godziwe środki na jakie pozwala stan, warunki i okoliczności, zwłaszcza modlitwę, pokutę i świadectwo chrześcijańskiego życia.

Zaleca się rozpowszechnianie Cudownego Medalika Niepokalanej.

Oddział MI w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Brzeźnicy liczy obecnie  15 członków.

Opiekun duchowy: ks. Piotr Pławecki

Prezes parafialnego MI w Brzeźnicy: Teresa Kitrys

Spotkania: każda trzecia środa miesiąca, po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bardzo serdecznie w każdej chwili, zapraszany nowe chętne osoby do zaangażowania się w działalność Rycerstwa Niepokalanej (MI) w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

Caritas Parafialny

Prosimy o finansowe wsparcie naszych inicjatyw.

Konto

Bank Spółdzielczy w Ropczycach

Parafia Rzymsko-Katolicja p.w.św Jana Chrzciciela

Brzeźnica, ul Wałowa 3

39-207 Brzeźnica

73 9171 0004 0071 9377 2000 0030

Z dopiskiem CARITAS.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Posłuchaj on line

Przekaż 1%

1% podatku to 100% serca

Wesprzyj akcję

Czy podoba Ci się nasza strona?

Trudno powiedzieć