piątek,

Akcja Chleb Miłosierdzia

PODARUJ SWOIM BRACIOM i SIOSTROM DAR MIŁOŚCI

KUPUJĄC:   Chleb Miłosierdzia

Kościół Parafialny w Brzeźnicy:

Niedziela: 17.11.2019r.

Tornister dla Ukrainy

,,Tornister dla dzieci z Ukrainy”.

Oddział Caritas w Brzeźnicy organizuję wakacyjną Akcję Charytatywną pt. ,,Tornister dla dzieci z Ukrainy”.

Celem akcji jest wyposażenie pustego plecaka przez chętne osoby lub rodziny z naszej parafii (otrzymanego od Caritasu w Brzeźnicy po każdej dzisiejszej Mszy Św. w zakrystii) w różne rzeczy i artykuły szkolne dla dzieci z Ukrainy z Romanowa, gdzie posługuje i pracuje na co dzień nasza rodaczka siostra Agnieszka Kania ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zachęcamy wszystkich parafian do wsparcia tej akcji i inicjatywy naszego parafialnego Caritasu: tj. wyposażenia plecaka lub zakupu różnych artykułów szkolnych dla dzieci. Akcja będzie trwać od dzisiaj 21.07 - 25.08.2019r. (niedziela) włącznie. Więcej informacji u pana Krzysztofa Gawła i pani Marty Wicher.

Caritas w Brzeźnicy

„Każdy dobry człowiek jest małym światłem, które wędruje przez nocwspółczesnego świata i na swej drodze zapala zamarłe gwiazdy. Dobro,które ludzie w przyjaźni i miłości świadczą innym nie może być mierzone wydajnością i konkurencją, ani ujęte w statystyki. Ono sięga głębiej, magłębsze źródło, jest podobne do niewidzialnych, ciepłych prądów zatokowych. Ten ciepły prąd uczynności odczuwa się w zatoce naszego świata, i nie dajejej zupełnie zamarznąć od chłodu ludzkich serc.”P. Bosmans, „Być człowiekiem” (frag.)

W dzisiejszym zabieganym świecie czasami trudno jest dostrzec  drugiego człowieka. Pochłonięci swoimi problemami zapominamy, że nasze życie nabiera sens wtedy, gdy jest wyznaczone przez miłość. Że najważniejsze w życiu jest to, co możemy ofiarować człowiekowi  doświadczonemu przez chorobę, starość, cierpienie, brak pracy, niezaradność życiową, samotność.

Pomoc potrzebującym podejmują  osoby należące do Caritasu. Działalność charytatywna tych osób obejmuje zarówno bezpośrednią pomoc skierowaną do konkretnych osób, działania służące pozyskaniu środków finansowych i rzeczowych, jak również działalność formacyjną i modlitewną.

Oddział Parafialny Caritas został założony w 2005  roku z inicjatywy ks. Proboszcza Piotra Karwata. Caritas w swoich szeregach skupia 10 osób. Głównym celem Oddziału jest organizowanie pomocy osobom ubogim, chorym, samotnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Działalność Parafialnego Oddziału Caritas wpisała się na stałe w życie naszej parafii. Jak co roku w swej działalności Caritas skupia się głównie na organizowaniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, samotnym, chorym i potrzebującym poprzez organizowanie cyklicznych Akcji charytatywnych na Boże Narodzenie i Wielkanoc w sklepach na terenie parafii, pt. ,,Podziel się żywnością”  przez robienie oraz rozprowadzanie paczek z zebranych produktów spożywczych i przemysłowych, stroików, i drobnych upominków dla osób samotnych, chorych i potrzebujących na terenie parafii i przy tej okazji składanie im życzeń świątecznych.

Caritas także pomaga i dofinansowuje zakup drogich lekarstw i świadczy bieżącą pomoc materialną.

Caritas uczestniczy w Diecezjalnym Święcie Caritas i rekolekcjach diecezjalnych. A także branie udziału w dekanalnym Spotkaniu Opłatkowym w III niedzielę stycznia każdego roku kalendarzowego.

Parafialny Oddział Caritas w Brzeżnicy angażuje się w organizowanie i przeprowadzenie różnych nabożeństw: Dzień Chorych,  adoracja w Wielki Piątek, prowadzenie Nabożeństwa Różańcowego w październiku, prowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Rozprowadzanie świec, paschalików i baranków wielkanocnych. Sprzedaż hlebków Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia oraz liczne akcje dobroczynne, charytatywne i duchowo-kulturalne. Realizacja misji miłosierdzia kształtuje się i pogłębia poprzez udział członków Caritas w nabożeństwach parafialnych. Uczestnictwo w Eucharystii jest okazją do pogłębienia wiary, duchowego umocnienia i źródłem siły do przezwyciężania trudności.

Wszystkim parafianom, a także uczniom z PSP w Brzeźnicy, którzy zaangażowali się w działania przeprowadzone przez Parafialny Oddział Caritas bardzo serdecznie dziękujemy.

„Ubi caritas et Amor

Ubi caritas deus ibi est”

Zapraszamy do współpracy!

Wszystkie osoby dobrej woli prosimy o finansowe wsparcie naszych inicjatyw.

Konto PARAFIALNEGO ODDZIAŁU CARITAS w Brzeźnicy

Bóg zapłać za każdą ofiarę i materialne wsparcie! oraz za dar modlitwy!