Święta

Wtorek, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Kościół Parafialny

Prośba o modlitwę

Twoje światło w Fatimie

Dzisiaj jest

wtorek,
13 listopada 2018

(317. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
731348

Zegar

Kapłani pracujacy w parafii w latach poprzednich

  • Duchowieństwo związane z kręgami benedyktyńskimi        XI w.
  • Veneeslaus - Wacław    plebanus    ok. 1326 r
  • ?        ok. 1350 r
  • ?        połowa XV w.
  • Ks. Marcin     Plebanus polonus     ok. 1513 r
  • ?    Plebanus polonus    ok. 1527 r.
  • Ks. Jan z Bodzentyna     Pessesor    ok. 1529 r.
  • ?        ok. 1536 r.
  • ?        ok. 1539 r.
  • Ks. Maciej     Plebanus     ok. 1561 r.
  • Ks. Sebastian z Mielca    Plebanus    ok. 1569 – 1589
  • Ks. Feliks Mendzich     Rector eccelesiae     1589 - 1598
  • Ks. Wojciech Jeż        10 sierpnia 1598 – 1616 r
  • Ks. Wojciech Bronowicki     Wikariusz     ok. 1602 r.
  • Ks. Stanisław Muszyński     Parachus     6 stycznia 1616– po r. 1619
  • Ks. Rzewakowicz         ok. 1660 r.
  • Ks. Jakub Brański         ok. 1660 – 1678 r.
  • Ks. Marcin Karczowski         połowa 1678 – 1700
  • Ks. Andrzej Oszczędłowicz        1700 – 1714 r.
  • Ks. Stanisław Szenderowski         7 stycznia 1715 – 1736
  • Ks. Wawrzyniec Srebrowski        1736 – 1763 r.
  • Jan Zieliński         1763 – 27 luty 1767 r.
  • Ks. Mikołaj Wojciechowski     Proboszcz w Dębicy, administrator    Luty – marzec 1767 r.
  • Ks. Michał Kossacz    administrator, proboszcz    1767 – maj 1780 r.
  • Ks. Szymon Kolasiński         Maj 1780 – czerwiec 1784
  • O. Łukasz Domański     dominikanin     1784 – 6 maj 1793 r.
  • Ks. Jan Żołnowski     Wikariusz w Zawadzie, administrator    Maj – wrzesień 1793 r.
  • Ks. Bazylii Lorenst         16 września 1793 – 1808
  • Ks. Franciszek Witsch        27 kwietnia 1808 – luty 1820 r.
  • Ks. Michał Czarnecki    Proboszcz w Zawadzie, administrator    Luty 1820 – 21 kwiecień 1822
  • Ks. Jan Kanty Modliszewski     Proboszcz     21 kwiecień 1822 – 22 październik 1851 r.
  • Ks. Jakub Błaszczeński     Wikariusz     Wrzesień 1848 – grudzień 1849
  • Ks. Józef Piątek    Wikariusz, administrator     Grudzień 1849 – październik 1851, Listopad 1851 – 9 marzec 1852
  • Ks. Michał Grabiński     Proboszcz    9 marzec 1852 –26 grudzień 1887
  • Ks. Tomasz Wroniewski   Proboszcz    19 grudnia 1887 – 17 luty 1898
  • Ks. Władysław Kopernicki      Administrator     20 luty  1898 – marzec 1898 r.
  • Ks. Melchior Zapała     Administrator     11 marzec 1898 – maj 1898 r.
  • Ks. Stanisław Pajor      Proboszcz    6 maj 1898 – 15 stycznia 1914 r


  • Ks. Jan Fortuna     Wikariusz w Dębicy,Administrator     22 stycznia 1914 – marzec 1914
  • Ks. Jan Mika     Proboszcz    27 marzec 1914  - 21 marzec 1923 r
  • Ks. Stanisław Tobiasz    Wikariusz, administrator     17 lipiec 1922 – 6 lipiec 1923
  • Ks. Józef Koterbski     Proboszcz    20 czerwiec 1923 – 26 czerwiec 1934
  • Ks. Wojciech Bukowiec    Administrator Proboszcz    15 lipiec 1934 – lipiec 1935
  • Ks. Aleksander Jastrzębiec - Osiecki    Proboszcz    5 lipiec 1935 –27 grudzień 1948


 

  • Ks. Józef Solak     Wikariusz     1 sierpień 1938 – lipiec 1940
  • Ks. Jan Stelmach     Wikariusz     17 październik 1940 –20 lipiec 1941 r.
  • Ks. Józef Augustyn     Wikariusz     30 sierpień 1941 -31 maj 1943 r.
  • Ks. Józef Zygmunt     Wikariusz     1 czerwiec 1943 -1 sierpnia 1948 r.
  • Ks. Jan Szyszka     Wikariusz, Administrator    1 sierpień 1948 –grudzień 1948
  • Ks. Józef Basara    Proboszcz    1949 – 1975

 Ks Józef Bassara


  • Ks. Emilian Sojka    Wikariusz    1950 – 1950
  • Ks. Tadeusz Dziedziak     Wikariusz    1950 – 1952
  • Ks. Eugeniusz Muzyka    Wikariusz    1952 – 1957
  • Ks. Józef Fulara    Wikariusz    1957 – 1961
  • Ks. Jan Bukowiec    Wikariusz    1961 – 1964
  • Ks. Stanisław Chełmecki    Wikariusz    1962 – 1963
  • Ks. Tadeusz Durak    Wikariusz     1963 – 1964
  • Ks. Jan Łatka    Wikariusz    1964 – 1968
  • Ks. Bronisław Kaja    Wikariusz    1964 – 1965
  • Ks. Władysław Sitko     Wikariusz    1965 – 1968
  • Ks. Stanisław Urbański    Wikariusz    1968 – 1970
  • Ks. Stanisław Płaza     Wikariusz    1968 – 1972
  • Ks. Bronisław Marczyk     Rektor w Pustkowie Osiedlu,proboszcz w Pustkowie Osiedlu     1976 – 2003
  • Ks. Tadeusz Kwaśniewski     Wikariusz    1972 – 1975
  • Ks. Józef Hereśniak     Proboszcz     1975 – 1987


 

  • Ks. Stanisław Pawłowski    Wikariusz    1975 – 1975
  • Ks. Edmund Oleksy    Wikariusz    1975 - 1976
  • Ks. Stanisław Baniak     Wikariusz    1976 - 1977
  • Ks. Marian Czech    Wikariusz    1977 - 1981
  • Ks. Józef Hamiga,     rektor w Pustkowie Wsi, proboszcz w Pustkowie Wsi    1980 – 1981 1981 – aż po dzień dzisiejszy
  • Ks. Michał Klimek     Wikariusz    1981 – 1984
  • Ks. Józef Pawula    Wikariusz    1984 - 1986
  • Ks. Wiesław Multan    Wikariusz    1986 – 1988
  • Ks. Tadeusz Kalicki     Proboszcz    1987 – 1994

 


 

  • Ks. Ryszard Łątka     Wikariusz    1988 – 1990
  • Ks. Czesław Faron     Wikariusz    1990 - 1994
  • Ks. Piotr Karwat Proboszcz 1994-2016

 


 

  • Ks. Stanisław Mikołajczyk   Wikariusz 1994-1998
  • Ks. Stanisław Kita    Wikariusz 1998-1999
  • Ks. Piotr Nalepa   Wikariusz 1999-2001
  • Ks. Józef Schab   Wikariusz 2001-2005
  • Ks. Grzegorz Ochał   Wikariusz 2005-2007
  • Ks Iwan Cabaj   Wikariusz 2005-2006
  • Ks Krzysztof Węgrzyn   Wikariusz 2007-2010
  • Ks. Leszek Wieczorek   Wikariusz 2010-2014
  • Ks. Ryszard Serafin Wikariusz 2014-2016
  • Ks. Mariusz Maziarka Proboszcz 2016-
  • Ks. Piotr Świerczek 2016-2018
  • Ks. Piotr Pławecki 2018